:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 4°C
powietrze B. dobre

Już w piątek rockowy koncert charytatywny dla Stasiastego

Muzyka Koncerty, piątek rockowy koncert charytatywny Stasiastego - zdjęcie, fotografia
Dawid Stefanik 05/11/2019 09:53
LIS 08
godz: 19:00

8 listopada o godz. 19.00 w klubie Spiżarnia odbędzie się drugi koncert charytatywny dla Stasiastego, legnickiego muzyka, który zmaga z ciężką chorobą nowotworową. Na imprezie zagrają Diler - music band, Royal Beggars, Metalion, Maria Nefelii oraz Ga-Ga Zielone Żabki. Zebrane z cegiełek występu (minimum 10 zł) i licytacji pieniądze zostaną przekazane na leczenie muzyka.

Stasiasty (Stanisław Delimata) jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci lokalnej sceny muzycznej, którą współtworzył na przełomie ostanich 30 lat. Muzyk jest liderem takich formacji jak Zielony Groszek i legendarna „Maryśka” Marii Nefelii, z którą zdobył prestiżową nagrodę publiczności na festiwalu w Jarocinie w 1990 r. Wychował pokolenia muzyków, wspierał ich rozwój, udział się w akcjach społecznych i charytatywnych. Obecnie zmagając się z poważną chorobą nowotworową, która go sparaliżowała i spowodowała zawieszenie działalności artystycznej, sam potrzebuje finansowej pomocy aby przejść ciężki etap leczenia.

W najbliższy piątek w klubie Spiżarnia Legnickie Centrum Kultury organizuje koncert charytatywny, z którego dochód zostanie przekazany na rehabilitację Stasiastego. Na scenie zaprezentuje się pięć lokalnych formacji z gatunku szeroko pojętej muzyki rockowej: Diler - music band, Royal Beggars, Metalion, Maria Nefelii oraz Ga-Ga Zielone Żabki. Więcej o zespołach można przeczytać na oficjalnym wydarzeniu na Facebook-u.

Na koncercie nie zabraknie licytacji fantów związanych z muzyką jak książki, koszulki, plakaty czy płyty. Gadżety przekazali m. in. Kogut (Andrzej Sowa – woklista Maria Nefelii), Muniek Staszyk (T-Love), Vader, Luxtorpeda, Acid Drinkers, Cynamonowy Ogród, Nocne Boogie, Metalion oraz prywatni darczyńcy. Fanty będą także systematycznie publikowane na wydarzeniu z imprezy na FB. 

Jest to już druga impreza charytatywna, która ma na celu wsparcie w walce z chorobą "Stasiatego". Pierwszy koncert był 20 września. Jak będzie potrzeba, to w przyszłym roku zorganizowane zostaną także kolejne - podkreślają organizatorzy obu akcji.

8 listopada, godz. 19.00 klub Spiżarnia (Piastowska 1). Wstęp na koncert za darowizną w wysokości minimum 10 zł.  

Już w piątek rockowy koncert charytatywny dla Stasiastego komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama