:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz -3°C
powietrze B. dobre

Kacper Bogudziński i Paweł Wita o meczu z Grunwaldem Poznań

Piłka Ręczna, Kacper Bogudziński Paweł meczu Grunwaldem Poznań - zdjęcie, fotografia
Paweł Jantura 17/11/2019 00:01

Siódemka Miedź Legnica wygrała z Grunwaldem Poznań po rzutach karnych 20:19 w meczu 8. kolejki I ligi piłkarzy ręcznych. Po regulaminowych 60 minutach było 30:30. Co po spotkaniu powiedzieli Kacper Bogudziński i trener Paweł Wita?

- Nie czuję się bohaterem. Po prostu rzuciłem na bramkę rywali, wykańczając świetną drużynową akcję. Cały zespół wywalczył ten remis i przepustkę do konkursu rzutów karnych. Dobrze, że w piątek trenowaliśmy rzuty z siedmiu metrów. Odczuwam niedosyt, bo było nas stać na wygranie tego meczu w regulaminowym czasie gry. Ale nie ma co narzekać. Wywalczyliśmy bardzo cenne dwa punkty, które po ubiegłotygodniowej porażce ze Śląskiem, były nam bardzo potrzebne - powiedział Kacper Bogudziński.

- Straciliśmy mnóstwo sił goniąc wynik, ale wolą walki udało się doprowadzić do remisu i rzutów karnych. Mogliśmy wygrać za 3 punkty, ale od 50 min. zawodziła nas skuteczność, nie wykorzystywaliśmy kontr, czystych sytuacji rzutowych. Te dwa punkty bardzo jednak cieszą. W naszej sytuacji kadrowej, należy je uznać za sukces. Słowa uznania dla moich zawodników, którzy zostawili na parkiecie mnóstwo zdrowia - podsumował mecz trener Paweł Wita. 

- Paweł Paterek, który leczy złamany nos, znalazł się w składzie pod kątem ewentualnych rzutów karnych. On normalnie trenuje, jest przygotowany fizycznie. W drugiej połowie podjęliśmy wspólnie ryzykowną decyzję o jego wejściu na parkiet. Bardzo nam dziś pomógł - przyznał szkoleniowiec.

- Pierwszy raz w życiu miałem przyjemność uczestniczyć w takim spektaklu. Tak, przyjemność, bo po to w tygodniu ciężko pracujemy, by w weekend rozgrywać mecze, m.in. takie, które długo my i kibice będziemy pamiętać.

FOT. ANDRZEJ TRZECIAK

Kacper Bogudziński i Paweł Wita o meczu z Grunwaldem Poznań komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama