:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 6°C
powietrze Dobre

Karatecy ze Shodan Legnica wrócili z warsztatów na Okinawie

Sztuki Walki, Karatecy Shodan Legnica wrócili warsztatów Okinawie - zdjęcie, fotografia
DAMI TV 27/08/2019 14:16

Kilka dni treningu pod okiem legend karate w kolebce tej sztuki walki, czyli na Okinawie mają za sobą zawodnicy legnickiego klubu karate Shodan. Wrócili z warsztatów z Japonii bogatsi o nowe umiejętności i doświadczenia, zachwyceni jednocześnie obyczajowością gospodarzy.

Czworo zawodników klub karate Shodan z Legnicy spędziło kilka dni na Okinawie, w Japonii, w miejscu, gdzie narodziła się ta sztuka walki. Mieli niecodzienną okazję trenowania pod okiem legendarnego instruktora Morio Higaonna i innych równie utalentowanych trenerów. Były to warsztaty, które odbywają się na Okinawie co cztery lata pod nazwą „Budo Sai” i skupiają ludzi z całego świata. W tym roku cała grupa liczyła 21 osób. 

- Najbardziej nam się podobało to, że zjechali się tam ludzie z całego świat, którzy trenują to, co my i lubią to, co robią. To ich pasja, jak nasza. Codziennie mieliśmy czterogodzinne treningi. Co godzinę był inny trener, który ani razu się nie powtórzył. Były to ciężkie treningi z instruktorami z różnych krajów - mówi Marcin Skuła z legnickiego klubu Shodan.

- Taka impreza odbywa się raz na cztery lata. Myślę, że uzbieramy pieniądze i znowu pojedziemy – dodaje Anna Piotrowska, zawodniczka Shodan. 

Wizyta na Okinawie była niecodzienną okazją do poznania tamtejszej kultury i klimatu.

- Dużym walorem tego wyjazdu była strona turystyczna. Nikt z nas nie znał wcześniej Japonii. Znaliśmy ją tylko z opowieści i telewizji.  Teraz mieliśmy okazję zobaczyć to na żywo. Japonia to gorący i wilgotny klimat. Okinawa jest najmniej japońską częścią Japonii. Wiele lat była odrębnym księstwem. Nie mamy jednak porównania zresztą kraju, bo nie byliśmy w innych miejscach. Wydaje nam się tylko, że mentalność tych ludzi różni się od tych z innych części Japonii. Ci na Okinawie, to bardzo mili, sympatyczni i uczynni ludzie. Jest tam bardzo czysto. Idzie się ulicą i nie widzi się śmieci, ale widzi się kiście bananów na bananowcach. To ogromna egzotyka -  opowiada Jerzy Łabiński z klubu sztuk walki Shodan.

Karatecy ze Shodan Legnica wrócili z warsztatów na Okinawie komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie

Kalendarz

Najbliższe imprezy
Reklama
 Reklama