:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 6°C
powietrze Umiarkowane

"Kasa na szkoły, nie kościoły". Legnicki protest ws. Ciemnogrodu [ZDJĘCIA]

Wydarzenia, szkoły kościoły Legnicki protest Ciemnogrodu [ZDJĘCIA] - zdjęcie, fotografia
Dawid Stefanik 16/10/2019 21:08

Legnica dołączyła do miast, w których odbyły się protesty przeciwko projektowi ustawy zakazującej m in. edukacji seksualnej, antykoncepcji i pomocy lekarskiej dla osób niepełnoletnich. W skrócie - ustawie, która cofa nasze społeczeństwo do świadomości medycznej i edukacyjnej średniowiecza.

Posłowie Prawa i Sprawiedliwości popisali się brakiem podstawowej wiedzy na poziomie gimnazjalnym i chcą poprzeć projekt obywatelskiej ustawy autorstwa ultrakatolickiej fundacji Pro-Prawo do życia, która zupełnie niewłaściwie została nazwana „Stop pedofilii”. Ustawy zakazującej nauczycielom, rodzicom, lekarzom, młodzieżowym pismom dzielenia się wiedzą o seksualności z osobami poniżej 18 roku życia.  Za takie "przestępstwa" posłowie PiS proponują nawet 5 lat więzienia!

Podczas środowej pikiety w legnickim rynku skandowano m.in. takie hasła, jak: "Chcemy edukacji a nie indoktrynacji", "Polska to nie Watykan", "Nie strasz karą - nie będę ofiarą/", "Legnica wolna od głupoty", "Chcemy edukować - nie w więzieniu kiblować", "Chcemy lekarzy a nie misjonarzy", "Kasa na szkoły a nie kościoły".

- Powiem coś do Kaczyńskiego, co może być dla niego zaskoczeniem. Młodzi ludzie uprawiają seks czy to się nam podoba, czy nie. Inicjacja następuje już w wieku 15-16 lat, a dzieci interesują się seksualnością jeszcze znacznie wcześniej, co jest normą rozwojową, każdy to przechodził. Wiem też dobrze, że nastolatki mają czasem problem w temacie antykoncepcji - mówiła psycholog Aleksandra Lesiak.

-  Mam propozycję dla Kaczyńskiego. Póki nie wyjechali jeszcze wszyscy specjaliści z Polski, to zróbmy zrzutkę społeczną. Jak Kaczyński potrzebuje wsparcia seksuologa lub terapeuty, to myślę, że społeczeństwo jest w stanie taki fundusz wsparcia mu zaoferować - apelowała Lesiak.

- Byłam molestowana i zgwałcona. Dzięki systemowej pomocy zrozumiałam co się stało tak na prawdę i uzyskałam pomoc - wyznała niepodziewanie publicznie 19-latka.

-  Pamiętam jak zacząłem uświadamiać sobie w szkole podstawowej kim jestem. Zapytałem wtedy kolegów, co myślą o osobach o innej orientacji seksualnej i usłyszałem w odpowiedzi, że takie osoby powinny trafić do gazu, zostać zamordowane, bezwzględnie gnębione. Pamiętam to do dziś, tamten nieznośny ból wyrządzony słowami. Kiedy widzę kolejną ustawę pozwalającą powielać te same stereotypy, to wszytko powraca - mówił 16-letni uczeń jednego z legnickich liceów.

Ustawa wprowadza do gabinetu lekarskiego konflikt interesu. My, lekarze, mamy obowiązek rzetelnego edukowania i odpowiadania na pytania pacjentów. Nasza lojalność ma być dla ich dobra, zdrowia i życia. Polskie Towarzystwo Seksuologiczne wydało krytyczną, miażdżącą wręcz opinię o tej ustawie. Każdy kto pracuje z młodzieżą uważa ją za absurd. Za wykonywanie obowiązków lekarskich czy nauczycielskich będzie można trafić do więzienia. Ona jest tak absurdalna, tak idiotyczna źle napisana. Wiek zgody na seks to 15 lat, ale nie mogą o tym nic wiedzieć, zapobiegać ciąży czy chorobom do 18 roku życia -  powiedziała lekarka Kaja Filaczyńska, która wraz z inną znaną działaczką społeczną Katarzyną Odrowską zorganizowały środową pikietę.  

Zakończyła się ona symbolicznym zapaleniem świtatła rozjaśniającego ciemność umysłową w głowach ludzi, którzy ustawę napisali oraz popierają.

"Kasa na szkoły, nie kościoły". Legnicki protest ws. Ciemnogrodu [ZDJĘCIA] komentarze opinie

 • gość 2019-10-16 22:29:06

  Komunistycznej hydrze łby odrastają.

 • gość 2019-10-16 23:32:56

  Głupki wzbudzają we mnie współczucie, Odorowskiej wszędzie pełno. A czy prokurator wie o „jej” wieży ciśnień w Legnicy nabytej niezgodnie z prawem?

 • gość 2019-10-16 23:41:18

  Piszemy oczywiście „nie zgodnie”. Do poprzedniego wpisu.

 • gość 2019-10-17 01:38:57

  " gość" z godz. 22.29 zaczął mówić jakąś straszną bajdę? Czy edukacja jest czymś " komunistycznym"? To teraz już nic nie muszą ludzie wiedzieć? poznawać? uczyć się ?
  " gość" z godz. 23.32. W y z y w a jednocześnie " współczując".
  Przekręca nazwisko pani O., a jednocześnie jest " dobrze poinformowany" i " uprzejmie donosi"! No, szyt polukrowanej HIPOKRYZJI!

  I tak to, bez znajomości problemu - czyli dziwnego projektu " ustawy" " goście"... pohukują sobie po godzinie urzędowo zarządzonej ciszy nocnej. robi mi się od tego niedobrze...

 • gość 2019-10-17 19:26:22

  jakie paszczury , widać ,że przy pół litra robione

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama