:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 11°C
powietrze Umiarkowane

KGHM Polska Miedź przebada pięć tysięcy swoich pracowników

Wydarzenia, Polska Miedź przebada pięć tysięcy swoich pracowników - zdjęcie, fotografia
Marzena Machniak 05/10/2019 08:02

Tak szeroko zakrojonego programu prozdrowotnego KGHM Polska Miedź jeszcze nie miał. Z myślą o szybszym zdiagnozowaniu groźnych chorób Miedziowe Centrum Zdrowia przebada 5 tys. swoich pracowników.

Były już projekty profilaktyczne pod kątem wykrywania raka jelita grubego, prostaty czy piersi. Teraz przyszedł czas na badania, które pozwolą skontrolować płuca i tętnice wieńcowe co umożliwi wczesne wykrycie chorób, które zwykle zdiagnozowane za późno prowadzą do nowotworów.

- Zdrowie pracowników jest najważniejsze. Nowy etap badań profilaktycznych obejmie ponad 5000 osób. To największy program badań profilaktycznych w historii naszej firmy – mówi Radosław Stach, wiceprezes KGHM Polska Miedź.

-  Wykorzystamy dwa programy. Jeden będzie nastawiony na zmiany w płucach. Dość szybko możemy rozróżnić drobne nowotwory i zmiany, które mają powyżej  oraz rozedmę płuc. Drugi program to calcium score. To badanie uwapnienia naczyń wieńcowych. Te programy były prowadzone na świecie, ale nigdy dwa jednocześnie  – dodaje Marek Ścieszka, wiceprezes Miedziowego Centrum Zdrowia. 

Miedziowy koncern planuje utworzenie rady medycznej, która będzie działała  na rzecz zwiększenia wiedzy pracowników i mieszkańców regionu w kierunku  poszerzenia wiedzy o zdrowiu, o przyczynach chorób i możliwości ich zapobiegania. Tworzyć ją będą lekarze i naukowcy z najlepszych ośrodków medycznych w Polsce. 

Innym prozdrowotnym przedsięwzięciem jest strona internetowa zdrowie.kghm.com, którą miedziowa spółka uruchomiła z myślą o wszystkich, nie tylko pracownikach czy mieszkańcach Zagłębia Miedziowego. Będą tam poruszane zagadnienia związane z działaniami lokalnymi na rzecz pracowników KGHM, mieszkańców Zagłębia Miedziowego oraz województwa dolnośląskiego. Informacje są jednak na tyle uniwersalne, że mogą przydać się wszystkim czytelnikom, niezależnie od miejsca zamieszkania.

KGHM Polska Miedź przebada pięć tysięcy swoich pracowników komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama