:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 12°C
powietrze Dobre

KGHM Polska Miedź rusza z projektem Eko-Zdrowie. Legnica też skorzysta

Wydarzenia, Polska Miedź rusza projektem Zdrowie Legnica skorzysta - zdjęcie, fotografia
Redakcja 19/09/2019 10:22

KGHM Polska Miedź S.A. rusza z kolejną odsłoną projektu EKO-Zdrowie. W ramach programu w Zagłębiu Miedziowym odbywać się będą zajęcia sportowe dla seniorów, osób dojrzałych i dla dzieci. Najmłodsi legniczanie będą znowu korzystać z zajęć na basenie, starsi zaś podszkolą swoje zdolności w zakresie nordic walking.

W myśl społecznej odpowiedzialności biznesu KGHM Polska Miedź od października uruchamia kolejną edycję programu EKO-Zdrowie. Wśród miast, w których prowadzone będą zajęcia w zakresie nordic walking dla dorosłych i nauki pływania dla dzieci znalazła się Legnica.

Seria zajęć na basenie dla dzieci od 5 do 10 lat będzie prowadzona przez wykwalifikowanych instruktorów pływania z Klubu Sportowego Wankan Legnica.

- Na zajęciach będziemy chcieli dzieci zaadaptować z wodą, by najmłodsi chętniej bawiły się w wodzie. Będą dwie grupy po 30 osób. Zaczynamy 28 września. W planie jest 12 zajęć pod okiem czterech instruktorów. Pływanie dla dzieci jest bardzo ważne nie tylko dla zabawy, ale dla zdrowia. Mamy wiele skrzywień kręgosłupa a zajęcia w wodzie  pomagają niwelować wady postawy. Ruch jest bardzo ważny w tym wieku - mówi Janusz Widomski, prezes Klubu Sportowego Wankan.

W sumie z bezpłatnych zajęć na basenach w całym Zagłębiu Miedziowym skorzysta ponad 350 dzieci.

Projekt EKO - Zdrowie prowadzony jest już od 5 lat. W tym roku dodatkowo dla Głogowa Ścinawy i Złotoryi KGHM wprowadził serię zajęć dla seniorów w wieku od 55 do 80 lat z zakresu gimnastyki rekreacyjnej. Poprowadzą je instruktorzy Fundacji Wspierania Kultury Ruchu OCELOT. 

Zapisy na zajęcia na basenie rozpoczną się 24 a nie 26 września, jak wcześniej podawaliśmy i potrwają dwa dni. Osoby zainteresowane udziałem dzieci w zajęciach powinny wcześnie rano wejść na stronę klubu Wankan, wydrukować pliki, które będą tam udostępnione, wypełnić i dostarczyć na basen Delfinek przy ul. Polarnej. 

KGHM Polska Miedź rusza z projektem Eko-Zdrowie. Legnica też skorzysta komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama