:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz -1°C
powietrze Umiarkowane

Kiedy tryśnie reprezentacyjna fontanna w legnickim parku? Nieprędko

Wydarzenia, Kiedy tryśnie reprezentacyjna fontanna legnickim parku Nieprędko - zdjęcie, fotografia
Paweł Jantura 07/06/2019 10:47

Główna fontanna w Parku Miejskim w tym roku nie zostanie napełniona wodą, bo miasto przystępuje do jej przebudowy – zapowiedział prezydent Tadeusz Krzakowski na antenie Radia Plus Legnica. Jeśli jednak myślicie, że za chwilę w części francuskiej parku zobaczycie ekipy budowlańców, to się grubo mylicie.

Przebudowa fontanny z lat 20. XX wieku ma pochłonąć ok. 10 mln zł. Prezydent Tadeusz Krzakowski ma ambitne plany. W wywiadzie dla Radia Plus (można go posłuchać TUTAJ) wspomniał o „nowoczesnej fontannie w zgodzie z założeniami historycznymi” i „spektaklu wodno-świetlno-akustycznym”. Na koniec ogłosił przystąpienie do inwestycji.

I tu mamy problem, bo nie wiemy, co gospodarz miasta miał na myśli. Prace nad projektem rewitalizacji parku, zakładającym w pierwszej kolejności przebudowę fontanny, w ratuszu prowadzone są już bowiem od dwóch lat. Komunikat na oficjalnej stronie miasta z 30 czerwca 2017 r. można znaleźć TUTAJ.

Dowiadujemy się z niego też, że betonowa misa fontanny jest nieszczelna i przepuszcza wodę do gruntu. Dlatego, ze względów ekonomicznych, przez dwa sezony napełniano ją wodą nie z sieci wodociągowej tylko ze studni głębinowej.

Wracając do prac projektowych, to nic nie wskazuje na to, że dobiegły końca i za chwilę ruszą prace budowlane. W tegorocznym budżecie miasta prezydent zapisał co prawda 1,5 mln zł, ale na … opracowanie dokumentacji „rewitalizacji zabytkowego parku miejskiego”. Siłą rzeczy magistrat nie ogłosił więc żadnego przetargu na przebudowę fontanny. I w 2019 r. tego zapewne już ogłosi. W optymistycznej wersji przebudowa fontanny ruszy dopiero przyszłym roku. Tryśnie więc może w 2021 r. albo i później.

CZYTAJ TAKŻE: Lato zaskoczyło urzędników? Kilka zdjęć i uwag z niedzielnego spaceru

Fontanna - czerwiec 2017 r.

Kiedy tryśnie reprezentacyjna fontanna w legnickim parku? Nieprędko komentarze opinie

 • Gość - niezalogowany 2019-06-07 11:15:30

  Panie Krzakowski. Zrujnował pan fontannę przez 18 lat swoich rządów. A teraz potrzeba 10 milionów na remont. Dlaczego systametycznie pan nie dbała przez te lata o fontanny?
  Tylko pan rządził wtym czasie.
  To jakaś kaczka dziennikarska? W Legnicy wszystko kosztuje miliony ... Nic nie można zrobić taniej.
  Brawo gosoodarzu miasta ...
  Trzeba stąd spierd....ć

 • gość 2019-06-07 23:27:24

  pan Krzakowski robi się z kadencji na kadencje coraz bardziej niepoważny. Mało czasu było na naprawę tej fontanny? Już z tak błachą sprawą sobie nie daje rady -czas na emeryturę

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama