:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 12°C
powietrze Dobre

Kiedy wystartuje Legnicki Budżet Obywatelski 2020?

Samorząd, Kiedy wystartuje Legnicki Budżet Obywatelski - zdjęcie, fotografia
Paweł Jantura 26/04/2019 10:20

Mamy dwie informacje – dobrą i złą. Dobra jest taka, że w przyszłym tygodniu urząd miasta ogłosi start LBO 2020. Zła natomiast taka, że przeprowadzony zostanie na niejasnych zasadach.

Legnicki Budżet Obywatelski rusza z ponad miesięcznym poślizgiem. W analogicznym okresie ub. roku, zgłoszone były już wszystkie projekty (termin wyznaczony był do 11 kwietnia), a urzędnicy z magistratu zajmowali się ich oceną. Kolejna edycja LBO wystartować ma dopiero w przyszłym tygodniu, prawdopodobnie w poniedziałek. Wówczas poznamy szczegóły dot. harmonogramu.

Solidne opóźnienie i cisza, w jakiej magistrat przygotowuje LBO, nie nastrajają optymistycznie. Przypomnijmy, że na marcowej sesji rada miejska przyjęła stworzoną przez urzędników z ratusza uchwałę ws. zasad Legnickiego Budżetu Obywatelskiego jako szczególnej formy konsultacji społecznych. Jej treść jest wielce dyskusyjna.

Obawy budzi m.in. brak limitu wiekowego osób dot. osób mogących zgłaszać projekty, a także brać udział w głosowaniu. Dotychczas takie prawo miały osoby pełnoletnie. Teraz zyskały je nawet dzieci.

W tym roku nie będzie też ograniczenia wartości projektów do 225 tys. zł w obszarze. Możliwa więc będzie sytuacja, w której wygra jeden projekt, którego realizacja pochłonie wartość całego tegorocznego LBO.

CZYTAJ TAKŻE: Legnicki Budżet Obywatelski 2020 – będzie obsuwa i bałagan?

Kiedy wystartuje Legnicki Budżet Obywatelski 2020? komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama