:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 10°C
powietrze Umiarkowane

Kilkanaście narodowości zaprezentowało swoje kultury w Legnicy

Muzyka Koncerty, Kilkanaście narodowości zaprezentowało swoje kultury Legnicy - zdjęcie, fotografia
Dawid Stefanik 08/07/2019 18:23

W poniedziałek w centrum Legnicy dobiegła końca dolnośląsko-opolska część Międzynarodowego Festiwalu "Świat pod Kyczerą". Folklorystyczne grupy z szesnastu państw świata przeszły w barwnym korowodzie wzdłuż ul. Najświętszej Marii Panny i rynku. Imprezę zwieńczył koncert promujący etniczną muzykę uczestników festiwalu.

- W tym roku mamy głównie grupy z Europy, ale także gości spoza naszego kontynentu, czyli z Boliwii, Peru i Kazachstanu. Po raz pierwszy na imprezie mogliśmy zobaczyć reprezentacje Albanii, Mołdawii, Boliwii i Litwy. Obok nich ponownie wystąpiły grupy folklorystyczne m. in. z  Polski, Włoch, Serbii, Rumunii, Hiszpanii, Czech, Ukrainy, Łotwy i Słowacji - powiedział dyrektor festiwalu Jerzy Stażyński.

Międzynarodowy Festiwal "Świat pod Kyczerą" wystartował 28 czerwca w Świdnicy, a swoją pierwszą dolnośląsko-opolską część zakończył dziś w Legnicy.

Pojutrze barwna Kyczera rozpocznie w Krynicy -Zdrój drugą, małopolsko-podkarpacką część imprezy. Cały festiwal trwa 17 dni, podczas których zaplanowano m. in. 16 koncertów galowych połączonych z pokazami tańców ludowych, kilkanaście korowodów, wystawy i atrakcje kulinarne.

- Jesteśmy zadowoleni z przebiegu festiwalu i frekwencji, wszędzie gdzie występujemy towarzyszy nam zainteresowanie publiczności - podsumował Stażyński.

Warto zaznaczyć, że inicjatorem i głównym organizatorem festiwalu jest Łemkowski Zespół Pieśni i Tańca "Kyczera" z Legnicy.

Fot. Tomasz Kotek

Reklama

Kilkanaście narodowości zaprezentowało swoje kultury w Legnicy komentarze opinie

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama