:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 4°C
powietrze B. dobre

Klamka zapadła. Trzeźwienie w legnickiej izbie droższe o 20 złotych

Wydarzenia, Klamka zapadła Trzeźwienie legnickiej izbie droższe złotych - zdjęcie, fotografia
Paweł Jantura 28/10/2019 14:14

Rada miejska przegłosowała na poniedziałkowej sesji podwyżkę opłaty za pobyt w Miejskiej Izbie Wytrzeźwień przy ul. Jaworzyńskiej. Od 1 stycznia 2020 r. będzie ona wynosić już nie 270 zł a 290 zł.

Radny Maciej Kupaj (Koalicja Obywatelska) postulował, by opłatę za pobyt w izbie podnieść do maksymalnego dozwolonego przez ministra zdrowia poziomu – 309,01 zł. - By zminimalizować koszty utrzymania placówki – uzasadniał swój wniosek.

- Nie ma większego znaczenia, ile będzie wynosić opłata, bo izba i tak się nie zbilansuje i miasto będzie je utrzymywać. Tu chodzi o funkcje społeczne, które pełni ta instytucja – oponował prezydent Tadeusz Krzakowski.

Roczny budżet Miejskiej Izby Wytrzeźwień w Legnicy to 1,8 mln zł. Ściągalność opłat za pobyt w niej od lat stoi na niskim poziomie. W 2017 r. wyniosła 40.7 proc. (155,6 tys. zł) a w 2018 r. 39,6 proc. (187,4 tys. zł). Do końca września br. izba wyegzekwowała od swoich klientów 130 tys. zł.

Ostatecznie rada miejska przychyliła się do propozycji prezydenta i uchwaliła podwyżkę w izbie o 20 zł. Nowa stawka będzie obowiązywać od 1 stycznia 2020 r.

Klamka zapadła. Trzeźwienie w legnickiej izbie droższe o 20 złotych komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama