:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 6°C
powietrze Umiarkowane

„Klasyczna koprodukcja” - rozmowa o kulisach polsko-gruzińskiej współpracy scenicznej

Dawid Stefanik 25/10/2019 10:29

Legnicki Teatr im. Heleny Modrzejewskiej po kilkumiesięcznej pracy z Państwowym Teatrem Dramatycznym im. Ilii Czawczawadzego w Batumi stworzył nową międzynarodową sztukę pt. „Klasyczna koprodukcja”. Jej scenariusz został oryginalnie oparty na improwizowanych scenach, które inspirując się przygotowanym wcześniej zakresem tematycznym, kreatywnie odrywali aktorzy z obu kulturowo odmiennych państw. Co ciekawe, na scenie każdy mówił w swoim ojczystym języku. Ekipa Modrzewskiej niedawno wróciła z gościnnych występów w Gruzji, a już w listopadzie zaprasza do Legnicy na spektakl z udziałem kaukaskich kolegów. O wyprawie do Gruzji i kulisach powstawania sztuki rozmawialiśmy z polską reprezentacją koprodukcji.

Polska premiera sztuki zaplanowana jest na 9 listopada o godz. 19.00 w Teatrze im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy. Kolejne prezentacje spektaklu 10 listopada o godz. 19.00 oraz 12 listopada o godz. 11.00.

 

„Klasyczna koprodukcja” - rozmowa o kulisach polsko-gruzińskiej współpracy scenicznej komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2019-10-25 19:15:41

    Super, ciekawe czy w Gruzji widzowie też korzystaja z Toi Toi'a.??.... ja ostatnio musiałem.... :-/

  • gość 2019-10-25 22:41:24

    Kto to jest ten Stefanik? Dlaczego on się tak pokazuje?

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama