:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 6°C
powietrze Dobre

Klaudia Wiśniewska z LKT Legnica mistrzynią Polski w taekwondo

Sztuki Walki, Klaudia Wiśniewska Legnica mistrzynią Polski taekwondo - zdjęcie, fotografia
Paweł Jantura 27/05/2019 11:58

Tytuł mistrzyni Polski juniorek młodszych w walkach do 55 kg wywalczyła zawodniczka Legnickiego Klubu Taekwon-do Klaudia Wiśniewska. Legniczanka pewnie zwyciężyła w gronie 29 finalistek, sięgając tym samym po pierwszy swój medal wywalczony w krajowym czempionacie.

Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w taekwondo ITF rozegrano w niedzielę w Nowej Rudzie. Na starcie stanęło 288 zawodników z 54 klubów, którzy prawo startu w zawodach uzyskali poprzez turnieje makroregionalne.

Najważniejszy tegoroczny turniej w kategorii juniora młodszego były ostatnim etapem rywalizacji w ramach Systemu Sportu Młodzieżowego prowadzonego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Legniczanie w Nowej Rudzie wywalczyli 23 punkty.

Poza Klaudia Wiśniewską dla Legnicy punktowali: Nikodem Król ( walki do 52 kg), Aleksandra Kurleto (walki pow. 60 kg), Aleksandra Rosik (walki pow. 60 kg) Tomasz Stępień (walki do 70 kg), Łukasz Jończyk (techniki specjalne).

Łącznie za cały sezon Legnicki Klub Taekwon-do zgromadził aż 131 punktów co jest jednym z najlepszych wyników w dwudziestodwuletniej historii klubu. Punkty za wyniki w kategorii młodzika, juniora młodszego i juniora wliczane są do rankingów klubów, gmin i województw prowadzonych rokrocznie przez resort sportu.

Już w najbliższy weekend zawodnicy LKT Legnica wyjadą na swoje ostatnie zawody przed wakacyjną przerwą. W Rybniku o medale Mistrzostw Polski Seniorów rywalizować będzie dziesiątka zawodników z Legnicy. Po zakończeniu pierwszej części sezonu zostanie ogłoszony skład reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy, które w dniach 10 – 13 października rozegrane zostaną w stolicy Bośni i Hercegowiny - Sarajewie.

Dotychczasowy krajowy bilans tegorocznego sezonu dla LKT Legnica to już 10 medali mistrzostw Polski w trzech kategoriach wiekowych.

Sponsorami LKT są Urzęda Miasta Legnicy i Fundacja Polska KGHM Polska Miedź.

Klaudia Wiśniewska z LKT Legnica mistrzynią Polski w taekwondo komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie

Kalendarz

Najbliższe imprezy
Reklama
 Reklama