:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 9°C
powietrze Umiarkowane

Kolejna manifestacja ws. klimatu. "Spotkanie dla Ziemi" przed kawiarnią

Wydarzenia, Kolejna manifestacja klimatu Spotkanie Ziemi przed kawiarnią - zdjęcie, fotografia
Dawid Stefanik 25/09/2019 08:50

W piątek (27 września) o godz. 13.00 grupa legnickich aktywistów zaprasza na „Spotkanie dla Ziemi”, które ma być lokalnym akcentem kończącym tygodniowy „Protest dla Klimatu”. Organizatorzy przygotowali wiele niespodzianek i zachęcają do przyjścia do rynku przed „Art Cafe Modjeska”, którym na sercu leży dobro naszej planety.

- Pragniemy aby to spotkanie nie miało charakteru protestu, lecz przyjaznej, pacyfistycznej akcji o walorach edukacyjnych. Chcemy w radosnej atmosferze dzielić się pozytywną energią i wiedzą na temat działań ekologicznych. Sami przygotowaliśmy wszystkie materiały informacje, które będziemy wręczać ludziom. Kolega ekolog pomógł opracować tekst, ja stworzyłam ilustracje, zachęcani do wsparcia akcji sponsorzy wydrukowali nam ulotki – wyjaśnia jedna z organizatorek spotkania, Aleksandra Kondracka.

Podczas dwugodzinnego wydarzania spodziewać się możemy m. in. performersu, warsztatów, występów artystycznych jak np. koncertu legnickiej grupy Huraban, spotkania z ekologiem czy happeningu z malowaniem twarzy na zielono, do którego może włączyć się każdy chętny.

- Ekologia jest bliska mojemu sercu. Na co dzień zachęcam znajomych aby zmiany zaczynali od samych siebie i najbliższego otoczenia. Podczas akcji będziemy więc uświadamiać jakie działania możemy sami wprowadzić w swoim życiu, aby być ekologicznym oraz rozmawiać na temat tego, czego możemy żądać w sprawie klimatu od polityków. Działać musimy już dziś, ponieważ jako cywilizacja w zawrotnym tempie kroczymy do samozagłady – tłumaczy Kondracka.

Grupa aktywistów założyła także „Klub coś robienia”, grupę która ma gromadzić osoby chcące angażować  się w przestrzeni społecznej i kulturalnej w mieście. Zainteresowanych zapraszają na swój fanpage na Facebook-u.

Pokojowa manifestacja edukacja rozpocznie się 27 września o godz. 13. 00 przed legnickim teatrem przy wejściu do „Art Cafe Modjeska”, jej zakończenie planowane jest ok. godz. 15.

Kolejna manifestacja ws. klimatu. "Spotkanie dla Ziemi" przed kawiarnią komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2019-09-25 10:11:34

    Do roboty

  • gość 2019-09-25 21:34:56

    Nawet manifestacja wymagająca leżenia na chodniku jest zbyt trudna dla wielu aktywistów. A podlewanie świeżo posadzonych drzew na miejskich trawnikach w czasie upałów jest nie tyko niemożliwe do wykonania, ale nawet pomyśleć o tym nie można. Drzewa pousychały, a aktywiści gardłują, by ktoś zajął się walką z klimatem. Do roboty. Dość gardłowania. Za rok też będzie susza. Brak konewki i od wczesnej wiosny podlewać drzewa w Legnicy.

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama