:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 5°C
powietrze Dobre

Koncert Galowy VIII Legnickiego Festiwalu Romansu Polsko – Rosyjskiego

Muzyka Koncerty, Koncert Galowy Legnickiego Festiwalu Romansu Polsko Rosyjskiego - zdjęcie, fotografia
Marzena Machniak 15/09/2019 21:20

Najpiękniejsze piosenki o miłości zabrzmiały podczas galowego koncertu w ramach VIII Legnickiego Festiwalu Romansu Polsko – Rosyjskiego w Akademii Rycerskiej w Legnicy. Niedzielny koncert zamknął szereg tegorocznych występów . Na scenie prezentowali swoje wokalne zdolności artyści z Polski, Białorusi i Rosji.

Ósmy rok z rzędu w Legnicy i pobliskich miejscowościach odbywały się koncerty w ramach VIII Legnickiego festiwalu Romansu Polsko – Rosyjskiego, którego głównym organizatorem było Stowarzyszenie Kulturalne „Krajobrazy” w Legnicy i jego prezes Tadeusz Samborski.

- Duża frekwencja i miła atmosfera oznaczają, że jest zapotrzebowanie społeczne na inny rodzaj rozrywki muzycznej, na kulturę rosyjską. Okazuje się że Dolnoślązacy są otwarci na inne trendy, na specyfikę kultury rosyjskiej. Bardzo dziękuję samorządom, które zaprosiły nas z koncertami do siebie. Ludzie podchodzą z wielką sympatią do artystów i romansu rosyjskiego. Czuje się atmosferę zbratania. Każdy z uczestników wyrażał swoje uznanie pod adresem artystów, którzy są z różnych środowisk. Odczuwam zainteresowanie mieszkańców tego regionu kulturą rosyjską. Spełniamy tym festiwalem bardzo ważną rolę. W sytuacji, gdy na linii kontaktów politycznych są jakieś zawirowania i niedopowiedzenia,  my przez kulturę doprowadzamy do dobrego myślenia o sobie wzajemnie – narodów zza wschodniej granicy i Polaków. Ten festiwal zbliża nasze narody i nasze kultury, a poza tym realizuje pięknie specyfikę naszego legnickiego regionu. - mówił Tadeusz Samborski, prezes Stowarzyszenia Kulturalnego „Krajobrazy”.

- W tym roku wszystkie koncerty były jednakowo udane. To przepiękne twory o miłości, które porywają i poruszają najtkliwsze struny w naszej duszy. Miłość jest trudna i uniwersalna. dodawała Aurelia Sobczak, prowadząca koncerty, aktorka i reżyser koncertu.

Koncerty w tym roku odbywały się w Męcince, Prochowicach, proboszczowie, Krzywej, Wądrożu Wielkim i w Legnicy. Wystąpili na nich: Iwan Iliczew Wołkanowski z Rosji, Agnieszka Babicz z Sopotu, Anna Fedorowicz z Bydgoszczy, Barbara Droździńska i Nadieżda Brońska z Białorusi,  Marek Ravski z Radomia, Witalij Aleszkiewicz i Marina Towarnicka z Białorusi, Leonid Wołodko z Białorusi i Ida Tamara Zagorska z Lubina

Koncert Galowy VIII Legnickiego Festiwalu Romansu Polsko – Rosyjskiego komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama