:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 7°C
powietrze Dobre

Koncert Patrycjusz Gruszecki Trio w Legnicy

Dawid Stefanik 18/04/2019 14:01
KWI 27
godz: 19:00

Związany z Legnicą muzyk i kompozytor Patrycjusz Gruszecki zaprasza na koncert promujący swój autorski album jazzowy "Something About". Muzyk zaprezentuje także najnowsze kompozycje będące zapowiedzią przygotowywanego właśnie krążka "Faces". Impreza odbędzie się 27 kwietnia w Legnickiej Bibliotece Publicznej.

Patrycjusz Gruszecki choć nie pochodzi z Legnicy, to z naszym miastem jest mocno związany i jak przyznaje, Legnica jest najbliższa jego sercu. Tutaj m.in. ukończył szkołę muzyczną, do której następnie powrócił jako nauczyciel. Gruszecki w Legnicy w ubiegłym roku wystąpił kilkukrotnie m.in. z zespołem Ani Wyszkoni, oraz  z własnym projektem "Niedokończona opowieść" będącym wynikiem współpracy artysty z Zbigniewem Wodeckim.

Muzyk wówczas zaprezentował nowe aranżacje tradycyjnych kompozycji Wodeckiego, których przygotowanie nadzorował osobiście Wielki Nieobecny już autor piosenek. Warto zaznaczyć, że Gruszecki w ubiegłym roku zagrał także gościnie z zespołem Lady Pank na jubileuszowej płycie "LP1", na której wykonał partie trąbki.

Tym razem artysta zaprasza na koncert Patrycjusz Gruszecki Trio promujący swój autorski jazzowy album "Something About", który według czytelników Jazzpressu i słuchaczy Radiojazz.fm został wybrany Polską Jazzową Płytą Roku 2017. 

- miałem szczery problem, żeby wybrać dla Państwa jeden utwór, dlatego że wszystkich dwanaście jest znakomitych -  powiedział o płycie Marcin Kydryński z radiowej Trójki.

Podczas występu usłyszymy również najnowsze kompozycje muzyka, które znajdą się na przygotowywanym właśnie nowym krążku pt. "Faces". W skład jazzowego tria wchodzą: Patrycjusz Gruszecki (trębacz, flugelhornista, kompozytor, aranżer, wokalista), - Kajetan Galas (klawiszowiec, jeden z zaledwie kilku polskich przedstawicieli organów Hammonda) i Zbigniew Lewandowski (perkusja).

Koncert odbędzie się 27 kwietnia o godz. 19.00 w LBP (ul. Piastowska 22). Bilety w cenie 40 zł do nabycia w Legnickim Centrum Kultury (ul. Chojnowska 2), Galerii Satyrykon (ul. Rynek 36) oraz przed wejściem na koncert.

Fot. Tomasz Kotek (laikart.pl)

Koncert Patrycjusz Gruszecki Trio w Legnicy komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama