:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 1°C
powietrze Umiarkowane

Koniec "Wyzwoleń" w kwietniu, ale są jeszcze bilety na ostatni spektakl

Teatr Modrzejewskiej, Koniec Wyzwoleń kwietniu jeszcze bilety ostatni spektakl - zdjęcie, fotografia
Dawid Stefanik 05/04/2019 14:42
KWI 07
godz: 19:00

Kto jeszcze nie widział najnowszej sztuki legnickiego teatru pt. "Wyzwolenia" ma okazję nadrobić zaległości w najbliższy weekend. Zostało jeszcze trochę biletów na na niedzielny spektakl.

"Wyzwolenia" to sztuka inspirowana klasycznym, ponad stuletnim dramatem Stanisława Wyspiańskiego "Wyzwolenie". Jej twórczynią jest młoda legnicka aktorka Magdalena Drab, zaś jej realizacji podjął się znany i ceniony w całym kraju reżyser teatralny Piotr Cieplak.

- Dziś jest dobry moment na pytania o naród. Dopiero teraz odkrywamy, że to pojęcie nie jest jasne, albo że mamy kilka narodów, klika społeczeństw, na nowo się rozpoznajemy. Wszyscy mówimy językiem polskim, to nas łączy. Jednak inną kwestią jest jakich używamy w nim słów, jaki świat opisujemy tym językiem, to już są duże różnice - tłumaczy Piotr Cieplak.

Twórcy "Wyzwolenia"  postanowili zachować klasyczną konstrukcje utworu Wyspiańskiego ze wszystkimi jego aktami, starali się także dochować wierności problematyce poruszanej w historycznym dramacie. Jednak cała akcja dramatu została przeniesiona do dzisiejszego świata i wyrażona językiem XXI wieku.

Usuwając z klasycznego "Wyzwolenia" silnie zakorzeniany w nim kontekst historyczny i wszystkie trudne do zrozumienie związane z nim niuanse, modyfikując język, twórcy spektaklu chcieli sprawić, żeby myśl Wyspiańskiego sprzed lat była zrozumiała dla współczesnego widza.

Więcej o sztuce pisaliśmy TUTAJ.

Bilety są dostępne jedynie na 7 kwietnia na godz. 19:00. Cena 35 zł (normalny) i 30 zł (ulgowy) do nabycia w kasie teatru lub przed wejściem.

Koniec "Wyzwoleń" w kwietniu, ale są jeszcze bilety na ostatni spektakl komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama