:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 7°C
powietrze Umiarkowane

Konto tymczasowe i konto stałe u legalnego bukmachera

Po godzinach, Konto tymczasowe konto stałe legalnego bukmachera - zdjęcie, fotografia
Redakcja 21/08/2019 13:47

Jeżeli chcesz grać u bukmachera, musisz się zarejestrować. Legalni bukmacherzy umożliwiają założenie tzw. konta tymczasowego. Informujemy czym różni się konto tymczasowe od konta stałego.

Rejestracja u legalnego bukmachera. Konto tymczasowe a konto stałe

Zdecydowałeś już, że chcesz obstawić pierwszy zakład bukmacherski przez internet? Przemyśl dobrze tę decyzję, biorąc pod uwagę że zakłady bukmacherskie uzależniają! Jeśli jednak masz ukończone 18 lat i podjąłeś już decyzję odnośnie rejestracji to nic nie stoi na przeszkodzie aby taką grę rozpocząć. Wybrać powinieneś oczywiście takiego bukmachera, który nie narusza polskiego prawa i Minister Finansów wydał mu potrzebne w Polsce zezwolenie. Tylko legalni bukmacherzy są firmami w których należy rozważyć założenie konta, ponieważ obstawianie w firmach działających sprzecznie z polskim prawem może zakończyć się wysoką karą finansową dla gracza.

Polskie prawo nie pozwala na to, by zakłady w internecie obstawiać „z marszu”. Zanim uda się postawić pierwszy kupon, trzeba wykonać kilka kroków. Pierwszym z nich jest rejestracja na stronie legalnego bukmachera. Jednak tutaj mamy dwie możliwości: konto stałe i konto tymczasowe. Poniżej objaśniamy czym różnią się te dwa rodzaje kont.

Dlaczego muszę założyć konto?

Konieczność założenia konta gracza nie jest, jak mogłoby się wydawać, niepotrzebnym wymysłem bukmacherów. Według art. 15i ustawy o grach hazardowych każda spółka organizująca zakłady wzajemne ma obowiązek wprowadzić procedurę rejestracji. Związane jest to z tym, że obstawianie zakładów jest dozwolone od 18. roku życia. Bukmacherzy poprzez wymóg założenia konta są w stanie weryfikować wiek swoich klientów. Jedną z danych do wpisania w formularzu rejestracyjnym jest bowiem data urodzenia oraz numer PESEL. Następnie, aby potwierdzić wpisane dane, użytkownik musi przesłać skan dokumentu tożsamości (dowodu osobistego lub paszportu). Dzięki temu rozwiązaniu prawo chroni nieletnich przed negatywnymi skutkami hazardu.

Konto stałe

Rejestrując się u bukmachera, zapewne mamy nadzieję na to, że uda nam się coś wygrać. Dlatego też postępujemy zgodnie ze wskazówkami i zakładamy konto stałe. Aby tego dokonać, należy podać wszystkie wymagane przez bukmachera informacje. Zazwyczaj są to podstawowe dane, takie jak imię i nazwisko, adres e-mail, numer telefonu, adres zamieszkania. Może okazać się także konieczne podanie numer PESEL. To pomoże potwierdzić Twoją tożsamość i upewni bukmachera, że na pewno masz skończone 18 lat.

Po pozytywnym przejściu procesu rejestracji zostaniesz poproszony o przesłanie skanu dokumentu tożsamości. Jest to konieczne, jeśli chcesz obstawiać zakłady bez żadnych ograniczeń. Następnie legalny bukmacher przeprowadzi proces weryfikacji, który trwa zazwyczaj kilka dni. Gdy tylko otrzymasz potwierdzenie, że wszystko przebiegło pomyślnie, będziesz mógł korzystać z pełnej funkcjonalności swojego konta gracza.

Konto tymczasowe

Jeżeli z jakichś powodów nie jesteś w stanie w danym momencie wysłać skanu dokumentu tożsamości, a bardzo chcesz akurat teraz obstawić zakład, to istnieje rozwiązanie tej sytuacji. Prawo przewiduje bowiem możliwość założenia konta tymczasowego. Czym ono jest i jak bardzo różni się od konta stałego?

Podstawową różnicą jest to, że tworząc u legalnego bukmachera konto tymczasowe nie musisz przesyłać skanu dokumentu tożsamości. Dostajesz natomiast możliwość obstawiania zakładów i dostęp do pełnej oferty bukmachera. Możesz się zatem zastanawiać, po co w takim razie przechodzić przez proces weryfikacji, skoro teoretycznie nie jest to konieczne do tego, by grać. Niestety, konto tymczasowe ma jedną podstawową wadę: nie możesz z niego wypłacić wygranej. Nie jest to jedyna wada konta tymczasowego, ponieważ istnieją również inne ograniczenia związane z grą. Dlatego jest to dobre rozwiązanie „na chwilę”, także jeżeli chcesz przetestować ofertę różnych legalnych bukmacherów.

Oczywiście konto tymczasowe możesz w każdej chwili przekształcić w konto stałe. Wystarczy, że doślesz skan dokumentu tożsamości. Pamiętaj jednak o tym, by pilnować terminów, bo u niektórych bukmacherów masz na to pewien ograniczony czas. Po skutecznym przekształceniu konta tymczasowego w konto stałe wszystkie ograniczenia zostaną zniesione. Zakładając konto u legalnego bukmachera zawsze na początku posiadał będziesz więc konto tymczasowe, które zostanie przekształcone w konto stałe po przesłaniu skanu dokumentu tożsamości.

Jednak niektóre firmy bukmacherskie mogą nie umożliwiać gry korzystając z konta tymczasowego, a więc w takim przypadku będziesz musiał zweryfikować swoje konto przed rozpoczęciem obstawiania.

Jeżeli chcesz obstawiać zakłady bukmacherskie przez internet, musisz dokonać rejestracji – co do tego nie ma wątpliwości. Jednak warto wiedzieć, że istnieje coś takiego jak konto tymczasowe i orientować się, jakie zalety i wady ono posiada.

Konto tymczasowe i konto stałe u legalnego bukmachera komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama