:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 11°C
powietrze Dobre

Konwent fantastyki Imagikon w Legnicy już w najbliższy weekend

Po godzinach, Konwent fantastyki Imagikon Legnicy najbliższy weekend - zdjęcie, fotografia
Dawid Stefanik 13/08/2019 11:20
SIER 18
Legnica godz: 10:00

Legnickie Stowarzyszenie Fantastyki Gladius zaprasza od 16 do 18 sierpnia na kolejną edycję konwentu Imagikon. W programie imprezy są m. in. tematyczne warsztaty, konkursy, wystawy, larpy i oczywiście sesje RPG.

Konwent Imagikon jest organizowany corocznie (od jego reaktywacji w 2015 r.) w gmachu V Liceum Ogólnokształcącego w Legnicy i ściąga nie tylko lokalnych miłośników klimatów fantasy, lecz także fanów RPG z dalszych zakątków kraju. Impreza stanowi okazje do integracji środowiska związanego z fantastyką oraz oferuje rozmaite atrakcje przez cały weekend zabawy jak m. in. sesje RPG, warsztaty dla graczy, warsztaty dla mistrzów gry, larpy, tematyczne prelekcje, gamesroom, strefę wystawców, konkursy (jak m .in. miss i mistera imprezy, które miały miejsce w ubiegłych latach).

W tym roku otwarta zostanie także strefa dla początkujących.

- W tym roku będziemy koncentrować się na grach RPG. Jeśli jesteś zapalonym erpegowcem, lubisz grać i chcesz spróbować swoich sił w graniu sesji u doświadczonych mistrzów gry to zapraszamy. Podczas Imagikonu uczestnicy będę mieli okazję wziąć udział w warsztatach na temat tworzenia postaci. Pod okiem doświadczonych mistrzów gry będzie można stworzyć postać, dostać wskazówki co do jej odgrywania, a następnie zagrać tą postacią do przygotowanego scenariusza – zachęcają organizatorzy.

Zaplanowane są także gry oparte na autorskim systemie, których akacja dzieje się w świecie oryginalnie opracowanym przez prowadzących sesje na Imagikonie. Tematami sesji warsztatowych są m. in. „Projekt S.K.O.R.P.IO.N”, „Incydent”, „Walcząc o lepsze jutro” czy „Inwazja”.

Uczestnicy konwentu mają także zapewnianą możliwość nocowania na ternie szkoły, naturalnie śpiwór i karimatę każdy powinien zorganizować sobie we własnym zakresie. 

Bilety można nabyć przed wejściem na teren imprezy w cenie: pełna wejściówka 30 zł, piątek: 10 zł, sobota: 20 zł, niedziela 5 zł.

Reklama

Konwent fantastyki Imagikon w Legnicy już w najbliższy weekend komentarze opinie

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama