:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 3°C
powietrze B. dobre

Kropiwnicki z najlepszym wynikiem w Legnicy. Stępień wygrała z Czudowską

Wydarzenia, Kropiwnicki najlepszym wynikiem Legnicy Stępień wygrała Czudowską - zdjęcie, fotografia
Paweł Jantura 15/10/2019 10:22

Sprawdziliśmy polityczne preferencje mieszkańców Legnicy. W naszym mieście, tak jak w kraju, największe poparcie w wyborach do Sejmu otrzymało Prawo i Sprawiedliwość. Najlepszym wynikiem indywidualnym może się jednak pochwalić kandydat Koalicji Obywatelskiej Robert Kropiwnicki. Dobry rezultat osiągnęła również kandydatka tego ugrupowania do Senatu Elżbieta Stępień.

Popularność posła Roberta Kropiwnickiego (w Sejmie zasiada od 2010 r.) w rodzinnym mieście nie słabnie. W niedzielnych wyborach głos na niego oddało aż 6407 legniczan.

Tym samym polityk Koalicji Obywatelskiej okazał się lepszy nie tylko od innych legniczan – Adama Lipińskiego i Ewy Szymańskiej (oboje PiS) – odpowiednio 5340 i 3010 głosów – ale również od wyborczych „kombajnów” w skali okręgu, czyli Elżbiety Witek z PiS (5464 głosy) i Małgorzaty Sekuły-Szmajdzińskiej z SLD (4661 głosów).

Jak wypadli pozostali posłowie w Legnicy? Piotr Borys (KO) zebrał 4221 głosów, Krzysztof Kubów (PiS) 652 głosy, Stanisław Żuk (PSL) 418 głosów, Marzena Machałek (PiS) 308 głosów, Robert Obaz (Lewica) 290 głosów, Zofia Czernow (KO) 197 głosów, a Wojciech Zubowski (PiS) 80.

Co ciekawe, wybory do Senatu w Legnicy wygrała kandydatka Koalicji Obywatelskiej Elżbieta Stępień, która otrzymała 18 766 głosów. Dorota Czudowska z PiS – 18 244, a Tymoteusz Myrda (Bezpartyjni Samorządowcy) - 6 815.

W wyborach do Sejmu lista PiS uzyskała w Legnicy 17 610 głosów (39,72 proc.), KO – 12 557 głosów (28,32 proc.), Lewica – 7 719 głosów (17,41 proc.), Konfederacja – 2 817 głosów (6,35 proc.), PSL – 2 206 głosów (4,98 proc.), a Bezpartyjni Samorządowcy – 1 429 głosów (3,22 proc.).

Frekwencja wyborcza w Legnicy to 59,87 proc. i jest nieco niższa niż na Dolnym Śląsku (60,92 proc.) i Polsce (61,74 proc.).

Kropiwnicki z najlepszym wynikiem w Legnicy. Stępień wygrała z Czudowską komentarze opinie

  • gość 2019-10-15 11:26:06

    Ale propaganda! "Stępień wygrała z Czudowską"...to jak sławić wyższość komunizmu !
    W samej Legnicy Stępień miała zaledwie parę głosów ( dokładnie 522) więcej ale w regionie porażka!!!
    Kto by chciał głosować na osobę, która chciała zamalowywać na ulicach podwójną linię ciągłą i zamieniać ją na pojedynczą oczywiście w ramach oszczędności...

    Kropiwnicki jest politologiem więc skąd tytuł doktora prawa?

  • Licencjat - niezalogowany 2019-10-15 13:27:32

    Kropiwnicki starał się o tytuł doktora nauk humanistycznych tj politologii w czasie gdy w legnickiej Pwsz był taki kierunek .Nawet prowadził zajęcia z systemów politycznych RP. Dziewczyny zawsze mówiły że "łatwo go zaiczyć" , nie wiem co miały na myśli ale politologia legnicka z wielkim hukiem przestała istnieć .On zdążył zrobić dr z Politologii na uniwerku wrocławskim prowadząc jednocześnie zajęcia w Pwsz

  • Gość - niezalogowany 2019-10-15 15:26:42

    Nic dziwnego, że Pani Elżbieta Stępień wygrała w Legnicy. Zasłużyła na to swoją pracą, bo była chyba na trzecim miejscu na najaktywniejszych posłów w minionej kadencji, a także z jej inicjatywy rok 2018 został uznany przez Sejm Rokiem Praw Kobiet i jak pamiętam była bardzo aktywna w wielu komisjach. Krytykują Panią Poseł tylko ludzie o nieszczerych intencjach.

  • gość 2019-10-15 18:57:54

    Niewiele osób widziało skutki tej aktywności posłanki... Pewnie rodzina i przyjaciele królika! Teraz ciężko będzie wrócić do szarej codzienności, pracy za biurkiem i normalnej pensyjki...
    Ja pamiętam inicjatywę z zamalowaniem podwójnej linii ciągłej w ramach oszczędności, ale to tylko blond intelekt może wykoncypować :)
    A w normalnym społeczeństwie kobieta jest pełnoprawnym obywatelem! No ale przecież nie wszyscy muszą mieć w domu takie doświadczenia... Oczywiście pomijamy patologię, bo ta może się rozwijać wyłącznie za akceptacją biernych sąsiadów!

  • Gość - niezalogowany 2019-10-15 19:34:56

    Każdą klęskę można przedstawić jako zwycięstwo. PO zawsze umiało to robić. A buta Pana Kropiwnickiego jest taka jak ugrupowania, które reprezentuje.

  • dr.gość - niezalogowany 2019-10-15 19:37:13

    Dlaczego Jacek z teatru nie wypowiedział się na temat wyborów czyżby miał POmroczność jasną w teatrze

  • gość 2019-10-15 20:01:19

    Można też tak spojrzeć na wyniki. Elżbieta Stępień uzyskała najsłabszy procentowo wynik w wyborach do senatu pośród kandydatów Koalicji Obywatelskiej w zachodniej Polsce .

  • sęp - niezalogowany 2019-10-15 22:47:38

    Kto głosuję na tą łysa pałę to Nie wiem osłem jest tyle lat dla Legnicy nic nie zrobił

  • Gość - niezalogowany 2019-10-16 20:04:36

    Tujantura zawsze robił dobrze platfusom, okołoteatralnej grupie jacusia.i teraz też im włazi bez mydła.wygibaski z cyferkami, też wymyślił!

  • Gość - niezalogowany 2019-10-16 20:05:02

    Tujantura zawsze robił dobrze platfusom, okołoteatralnej grupie jacusia.i teraz też im włazi bez mydła.wygibaski z cyferkami, też wymyślił!

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie