:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
powietrze Złe

Kto najlepszy w legnickim półmaratonie i „Dziesiątce” [ZDJĘCIA]

Inne sporty, najlepszy legnickim półmaratonie „Dziesiątce” [ZDJĘCIA] - zdjęcie, fotografia
Paweł Jantura 06/10/2019 12:59

Blisko 500 zawodniczek i zawodników wystartowało w ósmej edycji biegu „Legnica Półmaraton”. W tym roku na legnickich ulicach po raz pierwszy rywalizowano również na dystansie 10 km.

Zwycięzcą półmaratonu został legniczanin Rafał Bardziński, który dystans 21,09 km pokonał w czasie 01:15:14. Drugi na metę przybiegł Marcin Pawłowski ze Złotoryi (01:16:24). Podium uzupełnił reprezentant Czech Wojciech Groń (01:17:11).

Wśród kobiet najlepsza była Danuta Piskorowska z Wrocławia. Jej czas to 01:30.55. Na podium stanęły również Ewelina Łozowska (01:31:52) i Kamila Żołędziewska (01:32:35)

W I Legnickiej Dziesiątce najszybszy był utytułowany legnicki długodystansowiec Artur Gułaj (34:00). Drugie miejsce zajął Patryk Sarżyński (35:04), a trzecie Przemysław Stempnik (35:15).

W kategorii kobiet wygrała Anna Ficner ze Złotoryi (37:45). Drugie miejsca przypadło Martynie Masłowskiej (38:07), a trzecie Emilii Lipucie (38:44).

Pełne wyniki VIII Legnica Półmaraton i I Legnickiej Dziesiątki znajdziecie TUTAJ.

Kto najlepszy w legnickim półmaratonie i „Dziesiątce” [ZDJĘCIA] komentarze opinie