:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 11°C
powietrze Złe

Kto w Legnicy ma się zająć bezdomnym psem? Prezydent odpowiada radnej

Wydarzenia, Legnicy zająć bezdomnym Prezydent odpowiada radnej - zdjęcie, fotografia
  • Fotka nr 0 z 2
  • Fotka nr 1 z 2
Dawid Stefanik 10/10/2019 09:30

Wracamy do sprawy zapytania radnej Aleksandry Krzeszewska skierowanego do prezydenta Tadeusza Krzakowskiego w sprawie systemowego rozwiązania problemu zgłoszeń dotyczących bezpańsko błąkających się po mieście zwierząt.

Przypomnijmy. Radna Koalicji Obywatelskiej po skargach od swoich wyborców, złożyła w magistracie oficjalne zapytanie ws. bezdomnych zwierząt.

„Legniczanie często spotykają się z toporną reakcją straży miejskiej, która każe czekać na patrol nawet po kilka godzin lub zaleca by sami rozwiązali problem” - podnosiła problem Aleksandra Krzeszewska, która postuluje m.in. określenie obowiązków straży miejskiej wobec interwencji w sprawie bezpańskich zwierząt. Prezydenta zapytała też, czy strażnicy mogą odmówić pomocy w takich sprawach.

W odpowiedzi zastępca prezydenta Jadwiga Zienkiewicz zapewniła radną, że na straży miejskiej spoczywa obowiązek odławiania i przewożenia zwierząt do schroniska na podstawie interwencji własnych i zgłoszeń mieszkańców. Krzeszewska dowiedziała się również, że strażnicy posiadają odpowiednią ilość patroli aby podjąć interwencję na każde zgłoszenie. 

Tyle że Zienkiewicz zaznaczyła, że Straż Miejska w Legnicy funkcjonuje w godz. od 7.00 rano do godz. 22.00.

- W godzinach nocnych sytuacje związane z bezpańskimi zwierzętami można zgłaszać na policję - poinformował nas rzecznik Straży Miejskiej w Legnicy, st. insp. Jacek Śmigielski.

- Nasza formacja prowadzi na co dzień wiele rożnych działań związanych z bezpieczeństwem zwierząt, nie tylko związanych z odłowem bezpańskich psów. Należy jednak pamiętać, że każda interwencja ma charakter indywidualny i tak należy je rozpatrywać. Wcześniej odłowy przeprowadzała tylko raz na trzy miesiące zewnętrzna firma opłacana przez miasto – zaznacza rzecznik i apeluje na koniec do mieszkańców aby nie łapali na własną rękę biegających samopas psów.

- Czasem można w ten sposób niechcący wyrządzić zwierzęciu krzywdę. Znamy przypadki gdzie np. pies uciekł właścicielowi na inne podwórko, ktoś go złapał jako bezdomne zwierze, a opiekun później go poszukiwał - wyjaśnia Jacek Śmigielski.

Reklama

Kto w Legnicy ma się zająć bezdomnym psem? Prezydent odpowiada radnej komentarze opinie

  • gość 2019-10-11 00:39:58

    Od komfortu mieszkania w Legnicy robi się niedobrze. Mają rowerki, skuterki i hulajnogi. Czas teraz poprawić komfort życia pieskom. Dać im smartfony i zapewnić taksówkę ze straży miejskiej na jazdę do schroniska.

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama