:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 3°C
powietrze Umiarkowane

Ktoś truje koty w legnickim browarze? Są kolejne zwłoki, policja bada sprawę

Sprawy kryminalne, Ktoś truje legnickim browarze kolejne zwłoki policja sprawę - zdjęcie, fotografia
Dawid Stefanik 08/08/2019 09:56

Klika martwych kotów znaleźli wolontariusze współpracujący z legnickim Towarzystwem Opieki nad Zwierzętami na terenie dawnego browaru w centrum Legnicy. Lekarz po sekcji zwłok raczej wyklucza otrucie i wskazuje na inne przyczyny zgonu, choć nie były przeprowadzone pełne badania. Policja wszczęła śledztwo w sprawie znęcania się nad zwierzętami ze skutkiem śmiertelnym.

- Cztery martwe koty znaleźliśmy w piątek na terenie legnickiego browaru. Sprawę TOZ zgłosił na policję. We wtorek odkryliśmy zwłoki piątego kota. Sądzimy, że zwierzęta zostały otrute. Niestety, jak zawsze w takich przypadkach, nie robi toksykologii lub zbyt późno zwłoki są wysłane na badania specjalistyczne do Wrocławia – tłumaczy wolontariuszka współpracująca z legnickim Towarzyszem Opieki nad Zwierzątkami.

- Sekcja zwłok nie wykazała zmian patologicznych sugerujących otrucie zwierząt. Dzikie koty były natomiast nieszczepione, zarobaczone, miały pchły, ponadto zaniedbanym zwierzętom brakowało naturalnej odporności organizmu. Prawdopodobnie żyjące w stadzie koty same pozarażały się między sobą. Gorąca aura i fatalne warunki w jakich zwierzęta żyły, sprzyjały rozprzestrzenianiu się chorób. Zalecałbym przeprowadzenie badań bakteriologicznych i wirusologicznych, tych zaś TOZ nie chce zlecić – tłumaczy lekarz weterynarii.

Nie zostały jednak przeprowadzone badania toksykologiczne, które w pełni mogłaby wykluczyć zastawanie substancji trujących. Takie badania można najbliżej zrealizować we Wrocławiu.

Dochodzenie w sprawie znęcania się nad zwierzętami ze skutkiem śmiertelnym na skutek zawiadomienia od TOZ prowadzi aktualnie Komenda Miejska Policji w Legnicy. Funkcjonariusze zbierają dalszy materiał dowodowy. Zostały już przeprowadzone oględziny miejsca zgonów zwierząt oraz zabezpieczono okoliczny monitoring.

 

Ktoś truje koty w legnickim browarze? Są kolejne zwłoki, policja bada sprawę komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2019-08-08 15:10:36

    Towarzystwo Opieki nad Zwierzetami.... kto publikuje te artykuly ? :/

  • gość 2019-08-09 00:29:43

    Truchło redaktorze, truchło.

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama