:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 0°C
powietrze Umiarkowane

LAiK wiesza artystów na koncercie, czyli strefa „art" na Out of Control

Rozrywka Legnica, wiesza artystów koncercie czyli strefa „art Control - zdjęcie, fotografia
Redakcja 30/11/2019 07:16
LIS 30
godz: 18:00

Już sobotę (30 listopada) w klubie Spiżarnia odbędzie się 5. edycja andrzejkowej imprezy charytatywnej "Out Of Control" - tym razem pod hasłem "art & music". W tym roku nocne koncerty LAIK wzbogacił strefą "art" w klimatycznej hippisowskiej aranżacji, na której m.in. zobaczycie ciekawe prace lokalnych plastyków i fotografów, poznacie tajniki tatuażu, który zrobi studio KleinDevil. Dochód z imprezy, tradycyjnie przeznaczony zostanie na paczki świąteczne dla dzieci z uboższych domów.

Jak zawsze koncert Out of Control to moc nocnej muzyki. Na scenie zobaczymy aż 7 wykonawców grających przed wszystkim szeroko rozumianą muzykę rockową, choć nie zabraknie akcentów bluesa, spokojnej alternatywny, czy nutki jazzowej. Ale w tym roku Stowarzyszanie Legnica Aktywnie i Kreatywnie przygotowało niespodziankę.

Tym razem organizatorzy idę imprezy próbują nieco zmodyfikować, szerzej otworzyć, pchnąć w kierunku „art out of control". Spiżarnia nabierze nieco bardziej hippisowskiego i artystycznego stylu, dzięki klimatycznej aranżacji oraz towarzyszącej koncertowi wystawie.

Na ścianach holu i pizzerii zawisną prace plastyczne oraz fotografie zdolnych lokalnych artystów. Każdy z nich działa w innej estetyce, więc dla oglądających będzie to podróż po całkowicie odmiennych światach.

- Więcej zdradzić nie możemy, aby was zaskoczyć w dniu imprezy, ale zdradzimy, zwróćcie uwagę na choćby ręcznie malowane lampiony przez naszą plastyczkę Katarzynę Drozd, które będą rzucać światło na dzieła i dekoracje. Z prac graficznych, malarskich i rysunkowych zobaczymy takich autorów jak: Seph Iriye, Oskar Czarnecki, Jimie Karankievitch jako J1M1 PU23L, Martynę Gawron Pierzchałę, Weronikę Zych, Katarzynę Drozd. Swoje fotografie zaprezentuje Magda Gursztyn - mówi Dawid Stefanik z LAiK.

- Ponownie grają z nami także tatuatorki z KleinDevil - Studio Tatuażu i Piercingu Legnica , które nie tylko powieszą swoje prace, lecz także poznają was z tajnikami tatuażu, jakie mogą dla Was zrobić za wsparcie akcji charytatywne - dodaje Stefanik. 

SZCZEGÓŁOWE OPISY ARTYSTÓW WRAZ Z ICH PRACAMI MOŻECIE TAKŻE ZOBACZYĆ W DYSKUSJI NA WYDARZANIU - NA PRAWDĘ WARTO❗

„Out of Control” w sferze kultury to przede wszystkim od lat świetna okazja do zaprezentowania się dla mniej lub bardziej doświadczonych solistów oraz kapel, którzy chcą budować wraz z LAiK lokalną scenę muzyczną i przy okazji zrobić coś fajnego – swoimi talentami i pasją do muzyki sprawić uśmiech na twarzach dzieciaków z uboższych legnickich domów. Tym razem będzie bardziej rockowo, choć nie zabraknie akcentów bluesowych czy spokojniejszej alternatywy. Na scenie usłyszmy łącznie 7 formacji: Comin, The Cold, Singer or Sinner, Plug'n'Blues, The Rolling Thunder oraz Patrycja Kamola ze swoją najnowszą płytą (więcej o zespołach na wydarzeniu).

Tradycyjnie dochód z imprezy, czyli cegiełek wstępu, tatuaży oraz licytacji rozmaitych fantów zostanie poznaczony na akcję „Uśmiech pod Choinkę” , dzięki której dzieci pochodzące z uboższych domów otrzymają mikołajkowe prezenty.

***

Koncert Out Of Control już 30 listopada o godz. 18.00 w klubie Spiżarnia w Legnicy

Cegiełki wstępu w cenie 10 zł do nabycia w :
- Sklepik z Marzeniami (Legnica, Najświętszej Marii Panny 14 a-d)
- Art Cafe Modjeska (Legnica Rynek 39- gmach teatru)
- Klub Spiżarnia (Legnica, ul. Piastowska 1)
- Klub "4pokoje" (Legnica, Młynarska 7)
oraz w cenie 12 zł przed wejściem na koncert.

***

Seph Iriye, młoda artystka ( ur. 1994 r.) Z Dąbrowy Górniczej. Dziedzina w której mieszczą się prezentowane prace to digital painting (w głównej mierze akwarela połączona z obróbka graficzna) Wybrane medium pozwala na szybki zapis i dowolne modyfikacje wizji. Głównym zależeniom wybranych grafik jest próba oderwania odbiorcy od rzeczywistości i poprowadzenie go przez krainę marzeń sennych.

 Oskar Czarnecki ( ur. 1998 r.) również pochodzący z Dąbrowy Górniczej, absolwent klasy plastycznej V LO w Legnicy.

-Inspiracje czerpię z własnych doświadczeń, ulotnych chwil i emocji, a także wszechogarniającej przyrody .Swój świat ukazuję w sposób surrealistyczny głównie dzięki pasteli, która jest moim ulubionym medium, ponieważ pozwala mi na bliskość z kolorem, w oddawaniu mojej własnej głębi – mówi o sobie platyk.

Jimi Karankievitch / J1M1.PU23L domorosły artysta konceptualny, któremu czasem wyjdzie coś w rzeczywistość... ..." przepraszam jeśli kłuje"...Kiedyś napisał krótkowiersz:

"mężczyźnie potrzebne jest miejsce na ziemi

a ja wciąż żyję na kolanach

tak jak to napisałem"

i sytuacja nie uległa zmianie choć perspektywa bywa różna". 

Magda Gursztyn aka Wiedżma Velen (ur. 1979 r.) to kolejna artystka biorąca udział w naszej wystawie. Zaprezentuje fotografie onirycznych pejzaży, zwracając naszą uwagę na ulotne i niedosłowne piękno, które tak często mijamy w pośpiechu.

- To nie ja wybieram obiekty zdjęć,one same mi wpadają w obiektyw. Wystarczy trochę zwolnić i się rozejrzeć. Dostrzec piękno tam,gdzie ludzie widzą tylko cień,mgłę, zgniliznę. patrzeć z zachwytem na płatki śniegu,na drzewa przystrojone koronkami mrozu,poczuć zapach lasu skąpanego w deszczu i liściasta- orzechową jesień. Zobaczyć wszystkie odcienie nocy - tłumaczy artystka.

Weronika Zych ( ur. 1997 r.) jest kolejną artystką , której dzieło zagości w naszej strefie „ art”. Na wystawie, będziemy mogli podziwiać jej dyptyk, czyli obraz złożony z dwóch części.

- W swojej twórczości inspiruję się naturą wszechświata oraz podstawowymi jego prawami. Ciągłe poszukiwanie harmonii oraz równowagi jest ukazane w moich pracach – opowiada Weronika.

Martyny Gawron Pierzchała

- Przedmiotem moich zainteresowań jest głównie ilustracja, którą wykonuję w precyzyjnej technice dotwork i linework. Skupienie się na detalach jest dla mnie rodzajem medytacji. Tworząc znikam i podróżuję. Końcowy efekt nie jest dla mnie aż tak bardzo istotny jak sama droga, którą przebywam. Proces tworzenia wyzwala, wycisza, pozwala pogodzić się ze sobą oraz światem W zbiorze moich prac nie brakuje również pracy z kolorem, są one przede wszystkim inspirowane naturą, dlatego że kolor, moim zdaniem jest nieodzownym elementem postrzegania jej piękna – mówi o sobie artystka.

Katarzyna Drozd – plastyczka po Akademii Sztuk Pięknych oraz członkini Stowarzyszenia LAiK. Niezwykle skromna i kreatywna osoba, która odpowiada za realizacje całej strefy „art” począwszy od wyboru i promocji plastyków, realizacje wystawy, po stworzenie artystycznego wystroju klubu na wydarzanie. Efekty jej pracy będzie można podziwiać już w sobotę na „Out Of Control”, tam też przybliżymy sylwetkę naszej stowarzyszeniowej artystki, a zarazem dobrego ducha organizacji – mówi Stefanik.

LAiK wiesza artystów na koncercie, czyli strefa „art" na Out of Control komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama