:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 10°C
powietrze B. dobre

Legnica będzie gościć ratowników z Polski, Ukrainy, Czech i Niemiec

Legnica. Karetka pogotowia
Paweł Jantura 05/09/2019 10:04

W dniach 11-13 września Legnica będzie gospodarzem Mistrzostw Polski w Ratownictwie. To 18. edycja krajowego czempionatu. W naszym mieście rozegrany zostanie on po raz pierwszy w historii.

- Rywalizacja załóg z całego kraju oraz z zagranicy jest najlepszym sprawdzianem umiejętności prowadzenia i koordynacji działań ratowniczych, a także podnoszeniem kwalifikacji zawodowych wszystkich uczestników w warunkach przypominających autentyczne sytuacje zagrożenia życia. Nabiera to szczególnego znaczenia w kontekście codziennej pracy ratowników medycznych – mówi Tomasz Wyciszkiewicz z Pogotowia Ratunkowego w Legnicy, jeden z organizatorów mistrzostw.

W legnickich mistrzostwach w wyznaczonych punktach w mieście, rywalizować będzie 38 trzyosobowych zespołów ratowniczych z Polski, Ukrainy, Czech i Niemiec.

Pogotowie Ratunkowe w Legnicy reprezentować będzie „eksportowy” zespół złożony z Szymona Dorowskiego, Kamila Nowaka i Krzysztofa Krysy, który na swoim koncie ma kilka sukcesów w krajowych zawodach.

Wykaz miejsc w których przebiegać będzie rywalizacja ratowników, zostanie podany po weekendzie. Podobnie, jak szczegółowy program mistrzostw. Wiadomo jednak, że otworzy je środowa parada karetek i samochodów innych służb ratowniczych.

Mistrzostwa Polski w Ratownictwie 

Organizatorami mistrzostw są: Pogotowie Ratunkowe w Legnicy oraz Związek Pracodawców Ratownictwa Medycznego SP ZOZ, a patronat honorowy nad nimi sprawują: ministerstwo zdrowia, marszałek województwa, wojewoda dolnośląski, prezydent Legnicy oraz starosta legnicki.

Zdjęcie: Karetka pogotowia w Legnicy
 

Reklama

mistrzostwa polski w ratownictwie - komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2019-09-05 16:11:27

    Nie chce się czepiać ale jest to karetka ze Szpitala a nie z Pogotowia Legnickiego a to dwie różne firmy

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama