:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 10°C
powietrze Umiarkowane
Wydarzenia, Legnica ugości lipcu ponad pół tysiąca stypendystów - zdjęcie, fotografia
Paweł Jantura 04/07/2019 11:53

Legnica będzie jednym z miast goszczących w lipcu na obozach stypendystów Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Zostało to ogłoszone podczas styczniowego spotkania w Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski, na które był zaproszony m.in. prezydent Tadeusz Krzakowski.

Dzięki uprzejmości włodarzy miast i regionów, tegoroczne obozy Fundacji odbędą się w Legnicy i Toruniu. Legnica w dniach 8-15 lipca gościć będzie 550 stypendystów – studentów. Toruń - uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich w dniach 18-30 lipca, natomiast obóz dla maturzystów już po raz kolejny zostanie zorganizowany w Myczkowcach. Organizatorami legnickiego obozu są oprócz Fundacji: diecezja legnicka, urząd miasta i województwo dolnośląskie.

Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia” została powołana przez Konferencję Episkopatu Polski w 2000 r. jako wyraz wdzięczności dla Ojca Świętego Jana Pawła II za Jego niestrudzoną posługę duchową na rzecz Kościoła i Ojczyzny. Idea utworzenia Fundacji narodziła się po pielgrzymce Ojca Świętego do Polski w 1999 roku.

W ciągu dziewiętnastu lat działalności Fundacja objęła opieką kilka tysięcy młodych ludzi z całej Polski. Około 2000 stypendystów, niemalże z każdego zakątka Polski, tworzy niezwykły pomnik, budowany przez Polaków wdzięcznych św. Janowi Pawłowi II.

Jednym z najważniejszych działań Fundacji jest prowadzony od samego początku jej istnienia program stypendialny. Stypendia przyznawane są zdolnej młodzieży pochodzącej z niezamożnych rodzin z małych miast i terenów wiejskich. Fundacja rozpoczynała swoją działalność, przyznając stypendia 500 osobom. Dziś, dzięki hojności Polaków, program obejmuje prawie 2000 młodych ludzi z całej Polski, co jest możliwe tylko dzięki ofiarności i dobrej woli społeczeństwa.

Obecnie, ze względu na dużą liczbę stypendystów, organizowane są trzy letnie obozy dla każdej z grup wiekowych: dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich, dla studentów oraz dla maturzystów – przyszłych studentów. Obozy formacyjno-integracyjne stanowią integralną część programu stypendialnego.

Legnicki obóz stypendystów Fundacji ma bardzo bogaty program, m.in.: zwiedzanie legnickich zabytków, kościołów i sanktuariów, udział w mszach i spotkaniach formacyjnych, w III Forum Stypendystów Studentów, wyjazdy do Legnickiego Pola, Karpacza, Krzeszowa, także spotkania z legnickimi rodzinami.

Warto przypomnieć, że w maju rada miejska przyjęła uchwałę o bezpłatnych przejazdach uczestników obozu integracyjno-formacyjnego autobusami MPK na terenie miasta. Zwolnienie gości z opłat ma charakter okolicznościowy i ważny motyw promocyjny. Stanowi wsparcie dla uczestników obozu, umożliwiające samodzielne zwiedzanie miasta, zapoznanie się z jego historią, zabytkami i życiem codziennym mieszkańców.

Źródło: Urząd Miasta w Legnicy

Reklama

Legnica ugości w lipcu ponad pół tysiąca stypendystów komentarze opinie

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama