:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 8°C
powietrze B. dobre

Legnica usuwa bariery do kariery, czyli edukacyjne targi w akademii

Wydarzenia, Legnica usuwa bariery kariery czyli edukacyjne targi akademii - zdjęcie, fotografia
Mateusz Bensz 02/04/2019 14:42

Legnickie Targi Edukacyjne odbyły się w Sali Maneżowej Akademii Rycerskiej. Uczniowie mogli tam we wtorek znaleźć wszystkie potrzebne informacje o wymarzonej szkole. Czekały na nich też oferty pracodawców oraz doradców zawodowych.

Tegoroczna edycja targów przebiegała pod hasłem: „Legnica usuwa bariery do kariery”. Ich oferta skierowana była głównie do absolwentów gimnazjów oraz szkół podstawowych.

- Udział w tego typu przedsięwzięciach przynosi efekty. Zarówno dla wystawców, jak i dla odwiedzających. W naszej szkole będzie w przyszłym roku szkolnym 5 klas dla uczniów po gimnazjum oraz 4 profile dla uczniów po szkołach podstawowych – mówi Halina Tamioła, dyrektor I LO w Legnicy.

Swoje stanowiska na targach mieli pracodawcy z regionu. Wśród nich znaleźli się m.in. przedstawiciele KGHM Polska Miedź.

- Opowiadamy uczniom o naszych klasach patronackich i technikach, które objęliśmy patronatem. Również o systemie stypendialnym. W ten sposób przygotowujemy przyszłą kadrę dla naszych zakładów. To część projektu „Kompetentni w branży” - tłumaczyła nam Edyta Gawlas-Chiciak, kierownik wydziału rekrutacji i budowania wizerunku pracodawcy w departamencie efektywności zawodowej pracowników KGHM Polska Miedź.

Organizatorami Legnickich Targów Edukacyjnych byli: urząd miasta, Centrum Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej i Doradztwa Nauczycieli oraz Legnickie Centrum Kultury.

Legnica usuwa bariery do kariery, czyli edukacyjne targi w akademii komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama