:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz -2°C

Legnica wspólnie z KGHM-em będzie promować rodzicielstwo zastępcze

Wydarzenia, Legnica wspólnie będzie promować rodzicielstwo zastępcze - zdjęcie, fotografia
Marzena Machniak 01/12/2019 10:00

Miasto Legnica, Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna, KGHM Polska Miedź S.A. oraz powiaty legnicki, lubiński, głogowski i polkowicki przeprowadzą półroczną kampanię pod hasłem „Mie(dź) rodzinę”. Ma ona wypromować w regionie rodzicielstwo zastępcze.

W centrali KGHM Polska Miedź w Lubinie przedstawiciele samorządów z terenu byłego województwa legnickiego, w tym Legnicy i powiatu legnickiego, zainaugurowali kampanię społeczną pod hasłem „Mie(dź) rodzinę”. Służyć ma ona zachęceniu mieszkańców regionu do rodzicielstwa zastępczego.

Na terenie Zagłębia Miedziowego jest obecnie 300 dzieci pozbawionych opieki rodzicielskiej, które przebywają w domach dziecka. Kampania współfinansowana będzie przez Fundację KGHM Polska Miedź.

- Mamy zaplanowane wystąpienia w różnych mediach, zaistniejemy na portalach społecznościowych, chcemy też rozwinąć wolontariat na rzecz pieczy zastępczej. Wszystko podsumujemy konferencją, która pokaże wyniki całej kampanii. Naszym celem jest znalezienie kandydatów dla 40 najmłodszych dzieci z terenu Zagłębia Miedziowego w wieku od 0 do 7 lat, które powinny znaleźć się e w rodzinach zastępczych zamiast w domach dziecka – mówił podczas konferencji Błażej Marzoch, z Departamentu Komunikacji KGHM.

Partnerami kampanii są Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna, CCC i Piast Group. Opiekę nad projektem sprawuje Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce, a partnerami zaangażowanymi w realizację działań związanych z kampanią są: miasto Legnica oraz powiaty: legnicki, polkowicki, lubiński i głogowski.

- To dobry pomysł. Wszystkie samorządy powiatowe z pozyskiwaniem rodzin zastępczych mają problem. Każda forma pomocy jest potrzebna. Tylko się cieszyć i podziękować KGHM-owi za sfinansowanie kampanii - ocenił Jerzy Konopski, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Legnicy.

Legnica wspólnie z KGHM-em będzie promować rodzicielstwo zastępcze komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2019-12-02 08:58:00

    A gdzie można zasięgnąć informacji w sprawie rodzicielstwa zastępczego? Jakie trzeba spełniać warunki? Temat ważny a mało konkretnych informacji.

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama