:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 6°C
powietrze B. dobre

Legnica "zagra" w niemieckim filmie. Zakaczawie będzie udawać Cottbus

Wydarzenia, Legnica zagra niemieckim filmie Zakaczawie będzie udawać Cottbus - zdjęcie, fotografia
Paweł Jantura 20/09/2019 11:54

Legnickie plenery miejskie kolejny już raz zagrają w niemiecko - polskim filmie fabularno - dokumentalnym  „Thomas Brasch”.  Zdjęcia na ulicach Legnicy zaplanowane są na 3 października.

Film opowiada życie niemieckiego pisarza, dramatopisarza, scenarzysty, reżysera i poety Thomasa Brascha (1945-2001). Był to niezwykły i kontrowersyjny twórca, żyjący zarówno w komunistycznej NRD, jak i po drugiej stronie berlińskiego muru. Jego twórczość wyróżniała się bezkompromisowością, co przysparzało mu wielu problemów natury zarówno artystycznej, jak i życiowych oraz rodzinnych dramatów.

W Legnicy zdjęcia realizowane będą na ulicy Kartuskiej, Dmowskiego, Daszyńskiego, Łąkowej i Emilii Plater. Te plenery zastąpią miejski pejzaż niemieckiego miasta Cottbus, a będą tu kręcone fabularne sceny z okresu młodości artysty, który w nim mieszkał.

Rolę Thomasa Brascha zagra Albrecht Schuch, a reżyserem jest Andreas Kleinert. Premiera zaplanowana jest na rok 2020. Przypomnijmy, że w Legnicy zrealizowano już kilka ciekawych filmów niemieckich. Między innymi: „Wilki”, „Moje życie”, „Phoenix” oraz „Anonyma. Kobieta w Berlinie”, która w większości powstała na ulicy Roosevelta.

Źródło: Urząd Miasta w Legnicy. Zdjęcie z planu filmowego Phoenix, kręconego na ul. Dmowskiego we wrześniu 2013 r.

 

Legnica "zagra" w niemieckim filmie. Zakaczawie będzie udawać Cottbus komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2019-09-22 10:32:25

    Legnica to idealne miasto do takich filmów. Nie trzeba nic robić tylko nagrywać filmy z II wojny światowej. Scenografia idealna

  • gość 2019-09-22 14:59:02

    I tu trzeba pochwalić władze miasta za nic nierobienie

  • gość 2019-09-22 16:48:30

    Dalekowzroczna polityka konsekwentnie realizowana od kilkunastu lat. W ostatnim czasie budynek ekonoma dołączył do takiej scenografii.

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama