:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 11°C
powietrze Złe

Legniccy wolontariusze Szlachetnej Paczki po kolejnym szkoleniu

Wydarzenia, Legniccy wolontariusze Szlachetnej Paczki kolejnym szkoleniu - zdjęcie, fotografia
Marzena Machniak 21/09/2019 18:01

Grupa wolontariuszy działających w ramach Szlachetnej Paczki powiększa się. Po szkoleniu, które miało miejsce w Legnicy, przyszedł czas na wdrożenie w Lubinie. Lider rejonu Legnica i nowi wolontariusze, chcący pomagać, spędzili kilka godzin na wspólnych ćwiczeniach, zdobywaniu i przekazywaniu wiedzy niezbędnej  w pomocy rodzinom potrzebującym. 

W sobotę w Lubinie odbyło się wdrożenie wolontariuszy z Lubina i Legnicy. Pod okiem tych, którzy mają już doświadczenie w działaniach w ramach Szlachetnej Paczki uczono się, na czym będzie polegało kilka tygodni pracy z rodzinami i darczyńcami.

 - Wdrożenie to zajęcia podczas których wolontariusze dowiadują się co będą robić, jakie mają zadania, dowiadują się na czym polega mądra pomoc. Teraz jesteśmy w trakcie poszukiwania historii rodzin , którym będziemy mogli pomóc. Finał jest 7 – 8 grudnia. Do tego momentu wolontariusze odwiedzają rodziny, a w połowie listopada nastąpi otwarcie bazy rodzin. Wówczas darczyńcy wybiorą tych, którym pomogą. Darczyńcy coraz chętniej się zgłaszają. Mamy też wielu stałych. Mamy około 20 wolontariuszy, ale wciąż poszukujemy nowych. Wystarczy, że wejdą na szlachetnapaczka.pl lub super.pl tam są kwestionariusze do wypełnienia. Wprowadzamy swój e-mail, dane, region, potwierdzamy i czekamy na kontakt ze strony lidera. Umawiamy się na spotkanie rekrutacyjne, wdrożenie i można działać – mówił Łukasz Napiórkowski, lider Szlachetnej Paczki z rejonu Legnica. 

W śród nowych wolontariuszy jest Maja Iwaniuta. - Niedawno przeprowadziłam się do Legnicy z Jawora. Jestem nowa jako wolontariusz, ale od pomaganie mam od urodzenia. Chcę oddać swoją energię i pasję. Będę pomagać innym starszym, młodszym, potrzebującym. Dzisiejsze wdrażanie to nie są trudne rzeczy. To powinno się wiedzieć  jak w razie potrzeby pomagać innym – mówiła Maja. 

Reklama

Legniccy wolontariusze Szlachetnej Paczki po kolejnym szkoleniu komentarze opinie

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama