:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 5°C
powietrze Dobre

Legnicka "Czwórka" w pełni ekologiczna, czyli chrońmy Ziemię [ZDJĘCIA]

Edukacja, Legnicka Czwórka pełni ekologiczna czyli chrońmy Ziemię [ZDJĘCIA] - zdjęcie, fotografia
Marzena Machniak 31/10/2019 08:49

W ramach inauguracji roku szkolnego pod hasłem „Ratujmy Ziemię dla siebie i przyszłych pokoleń" w Szkole Podstawowej nr 4 w Legnicy odbyła się istna kumulacja proekologiczna. Lekcje tematycznie były związane z ochroną środowiska. Na chemii mówiono o czystym powietrzu, na biologii o oszczędzaniu wody i papieru, na innych lekcjach o ochronie roślin. Ósmoklasiści zaprezentowali ekologiczną sztukę teatralną. 

Od wielu lat w SP 4 promuje się proekologiczne podejście do życia nie tylko na terenie szkoły, ale na co dzień. W tym roku jednak placówka wzmogła działania i  kieruje się  hasłem „Ratujmy Ziemię dla siebie i przyszłych pokoleń”. W ramach inauguracji projektu 30 października w szkole odbył się szereg lekcji z proekologicznym wydźwiękiem.  Największe zainteresowanie uczniów wzbudził spektakl przygotowany w ramach zajęć teatralnych przez ósmoklasistów.

- Sami napisali role. To nie jest typowe, śmieszne przedstawienie. Jest dużo poważniejsze. Jest napisane językiem, który na  pewno dotrze do dzieci. Mamy scenkę rodzajową – jest ziemia, która jest zmęczona, przytłoczona pod ciężarem śmieci i trafia do lekarza. Lekarz stara się ją uleczyć, ale sam tego nie zrobi. Muszą przyłączyć się wszyscy. Do wszystkich trzeba zawołać – ziemię macie tylko jedną, ziemię piękną i cierpliwą, ale nikt jej nie powtórzy - mówiła Marzena Kasińska, nauczycielka języka polskiego.

Uczniowie w SP 4 sami przygotowują projekty promujące ekologiczne zachowania. Prezentują je później  kolegom i koleżankom.

- W ramach projektu unijnego prowadzimy różne zajęcia, a jednym z  tych elementów są zajęcia proekologiczne. Dzieci w trakcie tych zajęć wymyślają same scenki, wiersze, a raz na jakiś czas prezentują je np. w trakcie apelu. Ważne jest to,  co dzieci teraz opanują i zrozumieją. To będzie procentowało w przyszłości -  mówi Wioletta Grzeszczuk, nauczycielka biologii.

- Trzeba segregować śmieci, szanować papier i zakręcać wodę. Robię to nie tylko w  szkole, ale też w domu, gdzie mamy pojemniki na plastik, papier i na butelki - mówiła Dominika  Sobczyk z VI c, która brała udział w scence rodzajowej podczas lekcji biologii.

- Staram się segregować śmieci, to jest ważne, bo chronimy środowisko - powiedział Marcel Kowalski z tej samej klasy. - W przedstawieniu byłam wodą. Trzeba oszczędzać wodę. Dzięki niej możemy żyć. Bez niej i my , i zwierzęta wymrzemy. Zawsze dokręcam wszystkie krany – dodała szóstoklasistka, Weronika Jadwisińczak

Dzieci w legnickiej czwórce swoją ekologiczną wiedzę prezentują również na pracach plastycznych, które są eksponowane na specjalnych wystawach. 

Legnicka "Czwórka" w pełni ekologiczna, czyli chrońmy Ziemię [ZDJĘCIA] komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama