:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 5°C
powietrze Dobre

Legnicka „Kyczera” z „Brązową Ciupagą” podbiła Zakopane

Muzyka Koncerty, Legnicka „Kyczera” „Brązową Ciupagą” podbiła Zakopane - zdjęcie, fotografia
Dawid Stefanik 02/09/2019 10:14

Zespół Pieśni i Tańca „Kyczera” z Legnicy zdobył „Brązową Ciupagę ” na prestiżowym 51. Międzynarodowym Festiwalu Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem. Jest to kolejny sukces zespołu w tym roku, artyści zostali odznaczeni m. in. przez prezydenta Polski Srebrnymi i Brązowymi Krzyżami Zasługi.

Festiwal w Zakopanem to jeden z najbardziej prestiżowych festiwali góralskich na świecie, który każdego dnia koncertów przyciąga kilkutysięczną widownię. W skład dziesięcioosobowego międzynarodowego jury oceniającego wykonawców wchodzą specjaliści z dziedziny etnografii, muzykologii, choreografii. W tym roku na czele jury stanął prof. Edward Garaj ze Słowacji.

Jedną z konkursowych nagród, „Brązową Ciupagę” w kategorii zespołów artystycznie opracowanych, za wykonie „Łemkowskiego wesela” zdobyła legnicka „ Kyczera”.

Nie jest to jedna nagroda zdobyta do kolekcji przez zespół w tym roku. Muzycy zostali odznaczeni przez prezydenta Polski Srebrnymi i Brązowymi Krzyżami Zasługi, od ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotra Glińskiego otrzymali Nagrodę im. Oskara Kolberga za zasługi dziedzinie kultury ludowej oraz zgarnęli kilka nagród na jubileuszowym 50. Festiwalu Folkloru Górali Polskich w Żywcu.

Legnicka „Kyczera” z „Brązową Ciupagą” podbiła Zakopane komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama