:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 3°C
powietrze Umiarkowane

Legnicka straż pożarna zaprezentowała się przed kolegami z Niemiec [FOTO]

Wydarzenia, Legnicka straż pożarna zaprezentowała przed kolegami Niemiec [FOTO] - zdjęcie, fotografia
Dawid Stefanik 07/08/2019 15:04

W środę strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Legnicy gościli swoich niemieckich kolegów z naszego miasta partnerskiego Wuppertalu. Spotkanie było okazją do wymiany doświadczeń i integracji jednostek. Strażacy z PSP zaprezentowali także swoje umiejętności podczas symulowanej akcji ratowniczej.

Legnickich strażaków odwiedzili m. in. szefowie wuppertalskich służb pożarniczych Ulrich Zander oraz Oliver Wilkes. Goście zwiedzili legnickie jednostki PSP, a także poznali zasady funkcjonowania administracyjnego i działania praktycznego państwowej oraz ochotniczej straży pożarnej, m.in. system COBRA. Jak się okazało, sposoby pracy ratowniczej polskich i niemieckich strażaków są do siebie bardzo zbliżone.

- Planujemy także dalszą wymianę doświadczeń i wizytę u naszych kolegów zza zachodniej granicy. Tym bardziej, że jest to dużo większa jednostka licząca około 500 osób, co za tym idzie, bardzo doświadczona – powiedział Komendant Miejski PSP w Legnicy Wojciech Huk.

Jednostka Państwowej Straży Pożarnej w Legnicy dysponuje 1138 etatami.

Polscy strażacy zaprezentowali także przed zachodnimi kolegami symulacje akcji ratowniczej po zderzeniu drogowym, podczas której przecinając dach auta, wyciągnęli ofiarę wypadku.

Fot. Andrzej Trzeciak

Legnicka straż pożarna zaprezentowała się przed kolegami z Niemiec [FOTO] komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama