:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 3°C
powietrze Dobre

Legnickie Conversatorium Organowe - kiedy rusza prestiżowy festiwal?

LCK, Legnickie Conversatorium Organowe kiedy rusza prestiżowy festiwal - zdjęcie, fotografia
Marzena Machniak 19/09/2019 08:05

Pięć dni uczty dla miłośników dźwięków organowych tuż, tuż. Legnickie Centrum Kultury zaprasza na 33. Legnickie Conversatorium Organowe. Festiwal będzie pełen doskonałych wykonawców wokalnych i instrumentalnych. Koncerty odbędą się w ewangelickim Kościele Marii Panny i Akademii Rycerskiej.

Już po raz 33. w Legnicy odbędzie się festiwal popularyzujący współczesną muzykę kameralną i organową pod nazwą Conevrsatorium Organowe. Pierwszy koncert zaplanowano na 24 września na godz. 19.15 w Ewangelickim Kościele Marii Panny. Podczas tego inauguracyjnego występu pod nazwą „Śląska muzyka oratoryjna na 50 – lecie Legnica Cantat” będzie można podziwiać Schola Cantorum Oplienis – Chór Diecezjalny Instytutu Muzyki Kościelnej w Opolu.

 25 września o 19.15 to już recitale organowe. Na organach zagrają Aleksander Jan Szopa i Michał Sławecki zaś na werblu Ewa Michajłow. Czwartek 26 września o tej samej porze przyniesie widzom recitale organowe w wykonaniu Marliny Miki i Macieja Zakrzewskiego.

 27 września to Koncert Kameralny w Akademii Rycerskiej w Sali Królewskiej. Tam na scenie wystąpią: Andrzej Gębski i Kamila Wąsik – Janiak ( skrzypce), Andrzej Karałow  (fortepian), Phan Ha Ngan – fortepian oraz Camerata Vistula w składzie: Andrzej Gębski, Gwidon Ciężarek, Grzegorz Chmielewski, Andrzej Wróbel, Witold Adamkiewicz. 

Ostatni dzień festiwalu, czyli 28 września  to koncert finałowy pod nazwą 50 – lat Chóru UKSW, a w nim od godzi. 19:15  Maciej Zakrzewski na organach, Chór Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego z dyrygentem Michałem Sławeckim. 

Conversatorium Organowe jest organizowane od 1986 roku i jest okazją dla kompozytorów, wykonawców z kraju i zagranicy warunków do spotkań i dyskusji na temat najnowszej twórczości na organy, inspirowanie kompozytorów do tworzenia nowych rozwiązań organowych. 

Wstęp na festiwal jest wolny. Obok głównego organizatora jakim jest legnickie Centrum kultury w wydarzenie zaangażował się Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie oraz Legnickie Towarzystwo Społeczno – Kulturalne. 

Legnickie Conversatorium Organowe - kiedy rusza prestiżowy festiwal? komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama