:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 1°C
powietrze Dobre

Legniczanin walczy z siatkarską reprezentacją Polski o Puchar Świata

Siatkówka, Legniczanin walczy siatkarską reprezentacją Polski Puchar Świata - zdjęcie, fotografia
Paweł Jantura 01/10/2019 12:32

Nieco ponad 36 godzin po zakończeniu siatkarskich mistrzostw Europy, w Tokio wystartował Puchar Świata. W składzie reprezentacji Polski na ten turniej jest wychowanek Ikara Legnica – Jakub Popiwczak.

23-letni libero w tym roku grał w kadrze w Lidze Narodów sięgając z nią po brązowy medal. Do składu na Mistrzostwa Europy się nie załapał, ale trener Vital Heynen ponownie sięgnął po legniczanina. Jakub Popiwczak wystąpił w inauguracyjnym meczu z Tunezją, który Polska (nie zagrał ani jeden zawodnik, który w weekend wywalczył brązowy medal ME) wygrała 3:0.

Jakub Popiwczak zebrał za swój występ dobre recenzje. „Dzielnie radził sobie w przyjęciu, przepuszczając tylko jedną lub dwie piłki. Choć jest młodym zawodnikiem na swojej pozycji i ma jeszcze sporo do udowodnienia, to jednak (…) może już za chwilę być podstawowym libero reprezentacji Polski” chwali legniczanina korespondent "Przeglądu Sportowego".

23-letni Jakub Popiwczak karierę rozpoczynał w legnickim Ikarze. W 2013 r. przeniósł się do Jastrzębskiego Węgla. W PlusLidze zadebiutował gdy miał zaledwie 17 lat. Jego ojciec – Dariusz Popiwczak również był siatkarzem. Przez całą karierę związany był z Ikarem. Dziś jest wicedyrektorem Zespołu Szkół Integracyjnych na os. Piekary.

FOT. Andrzej Trzeciak (TuLegnica.pl)

Legniczanin walczy z siatkarską reprezentacją Polski o Puchar Świata komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama