:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 19°C
powietrze Dobre

Legniczanin z brązowym medalem Ligi Narodów

Siatkówka, Legniczanin brązowym medalem Narodów - zdjęcie, fotografia
Mateusz Bensz 15/07/2019 10:21

Jakub Popiwczak zdobył z reprezentacją Polski brązowy medal Ligi Narodów. Legniczanin był jednym z siatkarzy, którzy w Stanach Zjednoczonych pokonali w decydującym meczu Brazylię 3 do 0.

Do Chicago Biało-Czerwoni przyjechali w rezerwowym składzie, gdyż pierwszy zespół przygotowuje się do kwalifikacji olimpijskich. W drużynie trenera Vitala Heynena na pozycji libero zagrał Jabuk Popiwczak.

W pierwszym spotkaniu nasi siatkarze pokonali Brazylię 3 do 2. Później wygrali jeszcze z Iranem, ale nie zaprezentowali się już tak dobrze w meczu z Rosją i zagrali o brąz.

Rywalem naszej kadry znów była Brazylia. Nasz zespół w tej potyczce poprowadził asystent Heynena Jakub Bednaruk, gdyż belgijski szkoleniowiec powrócił do Polski. Jego podopieczni wygrali z popularnymi Canarinhos 3 do 0 i wywalczyli brązowe medale. We wszystkich spotkaniach zagrał Popiwczak, który był jednym z najlepszych na parkiecie.

Legniczanin jest wychowankiem Ikara. W 2013 r. przeniósł się do Jastrzębskiego Węgla. Debiut w Plus Lidze zaliczył w wieku 17 lat.

Reklama

Legniczanin z brązowym medalem Ligi Narodów komentarze opinie

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama