:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz -1°C
powietrze Umiarkowane

Łemkowskie Jeruzalem w Galerii Ring – obrazy na podstawie poezji [FOTO]

Galeria Sztuki, Łemkowskie Jeruzalem Galerii obrazy podstawie poezji [FOTO] - zdjęcie, fotografia
Marzena Machniak 12/09/2019 08:26

Wystawa „Łemkowskie Jeruzalem” ma już 19. odsłonę. W legnickiej Galerii Sztuki pojawia się po raz szósty.  Dzieła można oglądać w Galerii Ring. Nawiązują do poezji Bohdana Ihora Antonycza. Wernisaż ekspozycji zaplanowano na 27 września. 

- Tym razem „Łemkowskie Jeruzalem” jest na papierze. Zjednoczenie Łemków zaprosiło do współpracy 12 artystów, którzy w swoich pracach malarskich i rysunkowych odwołują się do Bohdana Ihora Antonycza. To taki poeta  polskiego pochodzenia, ale pochodzący z Ukrainy, z czasów międzywojnia.  Obrazy, które są prezentowane w Galerii Ring to właśnie nawiązanie do tej poezji -   mówi  Agnieszka Czajkowska, spec. ds. programowych w Galerii Sztuki w Legnicy 

Wystawę można podziwiać od wtorku do niedzieli od godziny 11:00 do 18:00. Ekspozycja gości w Galerii Ring od 4 września do 12 października. Jej wernisaż zaplanowano na 27 września na  godz. 18:00.

Autorami prac  prezentowanych na wystawie są: Mychajło Barabash, Tereza Barabash,  Natalia Hładyk, Oleksij Khoroshko, Grzegorz Kozera, Robert Kuśmirowski, Krzysztof Maniak, Jarosław Modzelewski, Agula Swoboda, Mateusz Szczypiński,  Grzegorz Sztwiertnia, Joanna Zemanek.

FOT. Galeria Sztuki w Legnicy

Łemkowskie Jeruzalem w Galerii Ring – obrazy na podstawie poezji [FOTO] komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama