:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 1°C
powietrze Umiarkowane

LKT Legnica najlepszy w mistrzostwach Polski juniorów

Sztuki Walki, Legnica najlepszy mistrzostwach Polski juniorów - zdjęcie, fotografia
Paweł Jantura 13/05/2019 12:13

Po bardzo udanych mistrzostwach świata w niemieckim Inzell zawodnicy Legnickiego Klubu Taekwon-do powrócili do rywalizacji o najważniejsze krajowe trofea. Po dwóch turniejach eliminacyjnych przyszedł czas na finały mistrzostw Polski juniorów, które rozegrane zostały w Białej Podlaskiej. W hali tamtejszej AWF o medale walczyło 178 zawodniczek i zawodników z 43 klubów.

Start zawodników LKT Legnica w tegorocznych mistrzostwach przyniósł czwarty już w historii klubu triumf w klasyfikacji generalnej w kategorii juniora. Po wygraniu rywalizacji w sezonach 2005, 2006 i 2012 legniczanie z dorobkiem trzech złotych i trzech srebrnych medali ponownie okazali się najlepsi w kraju.

Medale oraz wysoko punktowane miejsca przyniosły dodatkowo blisko 100 punktów wliczanych do rankingów klubów, gmin, województw w ramach prowadzonego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki Systemu Sportu Młodzieżowego.

Najlepszą zawodniczką mistrzostw została świeżo upieczona wicemistrzyni świata Monika Kowalczyk, która w Białej Podlaskiej wspólnie z klubową koleżanką Wiktorią Miądzel zdominowały rywalizację w walkach do 65 kg oraz w konkurencji technik specjalnych. W obu przypadkach złote medale przypadły w udziale Monice a srebrne Wiktorii.

Znakomicie w mistrzostwach zaprezentował się również innych kadrowicz z Legnicy Paweł Woźniak. Paweł po czterech wygranych pojedynkach pewnie sięgnął po swój pierwszy tytuł mistrza Polski juniorów tryumfując w kategorii do 68 kg. Wspomniana trójka świetnym startem w krajowym czempionacie zapewniła sobie praktycznie powołania do reprezentacji Polski na październikowe mistrzostwa Europy w Sarajewie.

Życiowy sukces w Białej Podlaskiej osiągnęła również Klaudia Danielewska, która w swoim piątym starcie w mistrzostwach Polski po raz pierwszy sięgnęła po medal. Klaudia wywalczyła tytuł wicemistrzyni Polski w walkach do 50 kg. W kategorii juniora dla LKT Legnica punktowali również Bartosz Redyk i Dominika Danielewicz.

Swoje medale wywalczyli również młodzieżowcy. Tytuł mistrza Polski w kategorii do 78 kg zdobył Marcin Blicharski, a jego młodszy brat Maciej Blicharski sięgnął po srebrny medal w kategorii do 85 kg.

- Sukcesy w tegorocznych mistrzostwach to jedno z najważniejszych osiągnięć klubowych LKT. To ukoronowanie wieloletniej pracy szkoleniowej i wysiłków samych zawodników, którzy na ten wynik pracowali niekiedy 10-12 lat tak jak choćby w przypadku Kowalczyk, Miądzel, Woźniaka czy Blicharskich. Warto podkreślić, sukcesy legnickich juniorów i młodzieżowców nie byłyby możliwe gdyby nie wieloletnie wsparcie finansowe dla LKT Legnica ze strony Fundacja KGHM Polska Miedź i Urzędu Miasta Legnica – podsumowuje trener LKT Łukasz Stawarz.

Na zdjęciu: finałowa walka Moniki Kowalczyk z Wiktorią Miądzel

LKT Legnica najlepszy w mistrzostwach Polski juniorów komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama