:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 6°C
powietrze B. dobre

Ludowo-konserwatywna lista Koalicji Polskiej na czele z Samborskim

Wydarzenia, Ludowo konserwatywna lista Koalicji Polskiej czele Samborskim - zdjęcie, fotografia
Dawid Stefanik 10/08/2019 09:06

Znamy już niemal całą listę Koalicji Polskiej, czyli sojuszu Polskiego Stronnictwa Ludowego i Kukiz'15. Wypełniają ją ludowcy, wciąż są wakaty czekające na kukizowców. Na czele obozu ludowo-konserwatywnego stanie doświadczony samorządowiec Tadeusz Samborski. Będzie walka o regionalną wieś i lokalne zabytki m. in. Zamek Piastowski w Legnicy, który ma odzyskać należyty mu blask i zostać kulturalną wizytówką regionu – zapewnia lider listy.

Z naszego regionu na listach Koalicji Polskiej znajdzie się kilka osób związanych z PSL. Jak informuje lider listy Tadeusz Samborski, kolejne miejsca zajmą: Wanda Gołębiowska z okolic Jawora (pracownik wojewódzkiej administracji samorządowej), Ewa Stankiewicz z Prochowic (rolnik), wójt gminy Pęcław Artur Jurkowski i Stanisław Grzyb z Nowej Wsi Grodziska (k. Złotoryi). Dołączyć do listy mają jeszcze dwie osoby z Lubina.

- Wciąż zgodnie z centralnymi ustaleniami mamy wolne miejsca dla kandydatów od Kukiz'15, ci jedynak do tej pory jeszcze się nie zgłosili – tłumaczy Samborski.

Ostateczny kształt listy zostanie zatwierdzony na konwencji krajowej w Płocku 17 sierpnia.

Tadeusz Samborski swoje ogólnokrajowe postulaty ma zbliżone do założeń programowych partii, jednak zwraca uwagę również na lokalne problemy. Pierwszym naturalnie jest rolnictwo. Samborski obiecuje regulacje systemów wodnych, które uważa w naszym regionie za zaniedbane. Deklaruje rozbudowę zbiorników retencyjnych i rowów melioracyjnych. Zwraca uwagę także na problem dysproporcji między niskimi cenami skupu produktów rolnych względem znacznych kosztów zakupu środków ochrony roślin i nawozów.

- Przez taką sytuację na rynku produkcja rolna przestaje być opłacalna – alarmuje lider ludowców.

Lider PSL obiecuje także lepsze wykorzystanie potencjału kulturalnego regionu, szczególnie przywrócenie świetności licznym obiektom zabytkowym.

- Dolny Śląsk jest bardzo bogatym obszarem pod względem ilości zabytkowych budowli sakralnych i świeckich, szczególnie te drugie wymają większego zainteresowania. Należy zadbać o ich rewitalizacje i odpowiednio wykorzystać jako obiekty służące administracji, turystyce i życiu kulturalnemu. Za przykład może posłużyć zamek w Legnicy, który stanowi jedną z pierwszych w Polsce murowanych budowali i był historyczną siedzibą władców Piastowskich. Obiekt powinien być wizytówką turystyczną regionu a w jego murach powinno tętnić życie kulturalne. Dziś tak ważny zabytek został zasadniczo zdegradowany do roli noclegowni dla ukraińskich robotników sezonowych – tłumaczy polityk.

Jak chodzi o wybory do senatu, to wszytko wskazuje na to, że ludowcy udzielą poparcia Elżbiecie Stępień z Koalicji Obywatelskiej. Niewykluczone, że pole do swobodniej walki odda jej też Lewica, unikając tym samym rozdrobnienia się partii opozycyjnych w jednomandatowych okręgach wyborczych.

Ludowo-konserwatywna lista Koalicji Polskiej na czele z Samborskim komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2019-08-12 14:11:08

    Nie jestem robotem pani janinko.

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama