:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 4°C
powietrze B. dobre

Łukasz Stawarz nadal trenerem reprezentacji Polski w taekwon-do

Sztuki Walki, Łukasz Stawarz nadal trenerem reprezentacji Polski taekwon - zdjęcie, fotografia
Paweł Jantura 29/10/2019 10:14

Polski Związek Taekwon-do dokonał wyboru trenerów reprezentacji na kolejną czteroletnią kadencję. Zgodnie z oczekiwaniami, za wyniki męskiej kadry odpowiadał będzie legniczanin – Łukasz Stawarz.

Twórca potęgi Legnickiego Klubu Taekwon-do męską kadrę będzie nadal prowadzić razem z Marcinem Wołoszem z Gdańska. Z reprezentacją kobiet pracować będzie duet: Jarosław Suska (Lublin) – Jacek Łuniewski (Mińsk Mazowiecki).

Łukasz Stawarz trenerem męskiej reprezentacji jest od jesieni 2011 r. Objął ją tuż po nieudanych mistrzostwach Europy w Bratysławie. W stolicy Słowacji męska kadra Polski poniosła klęskę, zdobywając zaledwie 5 medali, do tego ani jednego w walkach. Był to najgorszy wynik w historii. Wielu wówczas wieszczyło kres potęgi polskiego taekwondo w męskim wydaniu.

Legnicki szkoleniowiec szybko jednak przywrócił mu blask. W latach 2012 – 2019 jego podopieczni wywalczyli łącznie 232 medale mistrzostw świata i Europy we wszystkich kategoriach wiekowych – juniorskich i seniorskich.

Stawarz może też pochwalić się świetnymi wynikami osiąganymi w pracy klubowej. W tegorocznym sezonie zawodniczki i zawodnicy LKT Legnica wywalczyli łącznie rekordową liczbę 22 medali mistrzostw świata i Europy, 17 medali mistrzostw Polski w czterech kategoriach wiekowych oraz 135 punktów w Systemie Sportu Młodzieżowego prowadzonym przez Ministerstwo Sportu – najwięcej spośród wszystkich legnickich klubów sportowych.

W 2020 r. reprezentację czekają mistrzostwa Europy, które zostaną rozegrane w … Bratysławie, Puchar Europy (w Polsce) oraz Puchar Świata w Słowenii.

Łukasz Stawarz nadal trenerem reprezentacji Polski w taekwon-do komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama