:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 3°C
Teatr Modrzejewskiej, Magda nominowana nagrody WARTO - zdjęcie, fotografia
Teatr Modrzejewskiej 25/02/2019 15:36

W poniedziałek 25 lutego Gazeta Wyborcza Wrocław ogłosiła nazwiska nominowanych w jedenastej edycji nagrody WARTO dla młodych, zdolnych artystów z Dolnego Śląska. Wśród nominowanych w kategorii Teatr jest legnicka aktorka, dramatopisarka i reżyserka Magdalena Drab, na którą głosować można także w otwartym plebiscycie internetowym publiczności.


Od ponad dekady Gazeta Wyborcza Wrocław wyróżnia młodych, zdolnych artystów w pięciu dziedzinach: Film, Literatura, Muzyka, Sztuki Wizualne i Teatr. Szósty raz w historii WARTO przyznana zostanie także Nagroda Publiczności. Zwycięzca wybierany będzie w otwartym plebiscycie, bez podziału na kategorie. Każdy może oddać głos raz, na jednego z nominowanych. Głosowanie na stronie internetowej wroclaw.wyborcza.pl rozpocznie się w poniedziałkowy wieczór 25 lutego o godz. 21.

W kategorii Teatr nominowano pięć kandydatek. Są nimi w kolejności alfabetycznej:

  • aktorka i reżyserka Agnieszka Bresler, nominowana za spektakle „Kobietostan” i zrealizowaną z osadzonymi w zakładzie karnym w Krzywańcu „Marię K.”,
  • aktorka Sara Celler-Jezierska, wyróżniona za role w spektaklach wałbrzyskiego Teatru Dramatycznego,
  • aktorka, dramatopisarka i reżyserka Magda Drab nominowana „za ekwilibrystyczną żonglerkę tymi trzema talentami, która co roku przynosi ciekawe efekty” (Magda Piekarska),  tym razem w postaci spektaklu z własnym tekstem i we własnej reżyserii „Dzielni chłopcy” zrealizowanym w Teatrze Modrzejewskiej w Legnicy (premiera we wrześniu 2018),
  • aktorka i wokalistka Emose Uhunmwangho związana z Teatrem Muzycznym „Capitol” we Wrocławiu, „która od lat wbija nas w fotele potęgą swojego głosu i sceniczną osobowością” (Magda Piekarska),
  • aktorka Paulina Wosik „Ją zauważyliśmy już na studenckich dyplomach, ale dopiero kreacją w „Genialnej przyjaciółce” we Wrocławskim Teatrze Współczesnym podbiła nasze serca” (Magda Piekarska).


Po raz szósty w historii WARTO kandydat/kandydatka w kategorii Teatr ma związki z Legnicą i jej sceną. W latach ubiegłych nominowanymi byli: aktor Rafał Cieluch (2011), aktorka Ewa Galusińska (2012), aktor , dramaturg i reżyser Paweł Palcat (laureat nagrody w roku 2017), dramatopisarka i promotorka teatralnego off-u Katarzyna Knychalska (2018) oraz wychowanek legnickiego Klubu Gońca Teatralnego i filar wrocławskiego Teatru Układ Formalny Grzegorz Grecas (2018).

Grzegorz Żurawiński

Reklama

Magda Drab nominowana do nagrody WARTO 2019 komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama