:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 1°C
powietrze Dobre

Małgorzata Sekuła-Szmajdzińska „jedynką” na liście Lewicy

Wydarzenia, Małgorzata Sekuła Szmajdzińska „jedynką” liście Lewicy - zdjęcie, fotografia
Paweł Jantura 13/08/2019 13:49

SLD, Wiosna i Razem porozumiały się ws. „jedynek” na listach Lewicy do Sejmu w październikowych wyborach. W okręgu legnicko-jeleniogórskim liderem będzie Małgorzata Sekuła-Szmajdzińska.

Małgorzata Sekuła-Szmajdzińska jest członkiem Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Była już posłanką w latach 2011-2015. Przed czterema laty ubiegała się o reelekcję, ale bez powodzenia. Mandatu nie zdobyła, mimo że zebrała aż 17 800 głosów, co było trzecim wynikiem w naszym okręgu. Powód? Zjednoczona Lewica nie przekroczyła wówczas 8-procentowego progu wyborczego.

Sekuła-Szmajdzińska jest wdową po wieloletnim pośle, byłym ministrze obrony narodowej i wicemarszałku Sejmu Jerzym Szmajdzińskim, który zginął w katastrofie lotniczej w Smoleńsku w 2010 r.

Drugie miejsce na legnicko-jeleniogórskiej liście otrzymał Robert Obaz – działacz Wiosny z Jeleniej Góry, natomiast trzecie Kaja Filaczyńska z Partii Razem. Pełny skład wyborczej listy Lewicy w naszym okręgu poznamy na początku przyszłego tygodnia.

Małgorzata Sekuła-Szmajdzińska „jedynką” na liście Lewicy komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama