:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz -3°C
powietrze Dobre

"Mechaniczna pomarańcza" otworzy cykl "Książka na Ekranie" w kinie Piast

Kino Film, Mechaniczna pomarańcza otworzy Książka Ekranie kinie Piast - zdjęcie, fotografia
Dawid Stefanik 18/11/2019 12:09

Kino Piast zaprasza na nowy cykl seansów pt. „Książka na Ekranie”, na których widzowie będą mieli okazję zobaczyć najciekawsze adaptacje filmowe arcydzieł literatury światowej. Jako pierwszy na dużym ekranie zostanie wyemitowany 19 listopada o godz. 18.00 film „Mechaniczna pomarańcza” Stanleya Kubricka wg głośnej powieści Anthony’ego Burgessa.

„Książka na Ekranie” to połączenie opowieści o wybranej książce z pokazem filmu będącego jej ekranizacją. Jest on już dobrze znany widzom Kina DCF we Wrocławiu, gdzie jest kontynuowany od kwietnia tego roku. Teraz wchodzi do kina Piast w Legnicy.

Cykl „Książka na Ekranie” otworzy pokaz „Mechanicznej pomarańczy” Stanleya Kubricka według powieści Anthony’ego Burgessa. Prelekcję przed filmem wygłosi Katarzyna Majewska.

- Kiedy w 1971 roku film Kubricka trafił do kin, zgorszył i oburzył widzów, dla których prezentowane w nim sceny przemocy były nie do zaakceptowania. Wywołał też falę agresywnych aktów chuligańskich na wyspach, w rezultacie po dwóch latach reżyser poprosił o wycofanie „Mechanicznej pomarańczy” z kin w Wielkiej Brytanii. Dziś jesteśmy przyzwyczajeni do okrucieństwa na ekranie, a chłodna, popartowska inscenizacja Kubricka nie budzi już takich kontrowersji. Nie ma jednak wątpliwości, że antyutopia Burgessa w genialnej realizacji Kubricka ma wciąż potężną moc rażenia i jest aktualną przestrogą. Dla tych, którzy nie widzieli i nie czytali – lektura obowiązkowa, dla reszty – szansa na przypomnienie tego niesamowitego dzieła – mówi Katarzyna Majewska prowadząca cykl Książka na Ekranie.

„Mechaniczna pomarańcza” przynosi futurystyczną wizję świata ogarniętego przez bezmyślną przemoc i okrucieństwo. Główny bohater – Alex – genialnie grany przez Malcolma McDawella - to chuligan, herszt bandy, dla którego gwałty, kradzieże i rozboje to najlepsza rozrywka. Wkrótce policyjny system przerobi go na porządnego obywatela za pomocą nowatorskiej terapii, która będzie de facto brutalnym praniem mózgu. A skutki eksperymentu będą równie straszne jak jego przyczyny.

Bilety w cenie 13 zł są dostępne w Kinie Piast.

Źródło: Kino Piast

"Mechaniczna pomarańcza" otworzy cykl "Książka na Ekranie" w kinie Piast komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama