:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 1°C
powietrze Dobre

Miasto nie ulży szpitalowi. Lecznica będzie płacić wyższy podatek

Wydarzenia, Miasto ulży szpitalowi Lecznica będzie płacić wyższy podatek - zdjęcie, fotografia
Paweł Jantura 26/11/2019 09:46

Ponad 640 tys. zł – tyle od 2020 r. do miejskiej kasy będzie wpłacać Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Legnicy z tytułu podatku od nieruchomości.

Na poniedziałkowej sesji rady miejskiej prezydent Tadeusz Krzakowski przeforsował podwyżkę stawek podatków od nieruchomości. W tym stawki, którą płacą placówki służby zdrowia - z 4,61 zł do 4,87 zł za metr kwadratowy. Głównym płatnikiem tego podatku w Legnicy jest szpital (2/3 całej kwoty, która zasila budżet miasta, resztę płacą przychodnie). W tym roku marszałkowska lecznica zapłaciła 633 tys. zł. Po podwyżce płacić będzie ponad 640 tys. zł.

Próbę ulżenia szpitalowi na poniedziałkowej sesji podjął radny Maciej Kupaj (Koalicja Obywatelska), który zasiada też w jego radzie społecznej. - Szpital jest w trudnej sytuacji finansowej. Jako samorząd możemy więc mu pomóc. Przecież leczą się w nim nasi mieszkańcy. Ta instytucja to nasze dobro wspólne – mówił radny uzasadniając swój wniosek o obniżenie stawki podatku dla służby zdrowia do 3 zł. Dla szpitala takie rozwiązanie oznaczałoby oszczędność na poziomie ok. 80 tys. zł w skali roku. Poprawka Kupaja jednak nie przeszła. Poparło ją bowiem zaledwie pięciu radnych KO.

Do 2012 r. Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Legnicy z podatku od nieruchomości był zwolniony. Potem, mimo kilku interwencji dyrekcji szpitala i jego rady społecznej, daninę już płacić musiał. I będzie płacić nadal.

FOT. ANDRZEJ TRZECIAK

Miasto nie ulży szpitalowi. Lecznica będzie płacić wyższy podatek komentarze opinie

  • gość 2019-11-27 04:51:05

    Na poniedziałkowej sesji rady miejskiej prezydent Tadeusz Krzakowski przeforsował podwyżkę stawek podatków od nieruchomości. Bez przesady. Od redakcji można wymagać choć odrobinę spostrzegawczości. Każdy kto patrzył, mógł zobaczyć, że podatki przegłosowała nowa koalicja w radzie miejskiej - SLD i PiS. Oczywiście pod batutą Krzakowskiego.

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama