:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz -1°C
powietrze Umiarkowane

Miasto sprzedało pierwszą działkę na terenie byłego lotniska

Wydarzenia, Miasto sprzedało pierwszą działkę terenie byłego lotniska - zdjęcie, fotografia
Paweł Jantura 20/08/2019 11:42

Warszawska firma PDC INDUSTRIAL CENTER 109 nabyła na terenie dawnego lotniska w Legnicy przy ul. Roberta Schumana za ponad 15,1 mln zł (plus VAT) blisko 17-hektarową działkę niezabudowaną z częścią pasa startowego.

Do ogłoszonego przez urząd miasta przetargu przystąpiły dwie firmy. Cena wywoławcza wynosiła 12 mln 50 tys. zł (plus VAT), a wpłacone wcześniej wadium to 2 mln 570 tys. zł. Ostateczną cenę transakcji wylicytowała warszawska spółka PDC Industrial Center 109. To firma z branży budowlanej.

Przypomnijmy. Zgodnie z uchwałą rady miejskiej z 2012 r. oraz obowiązującym od ponad dwóch lat planem zagospodarowania przestrzennego, teren byłego lotniska zostać ma przeznaczony na cele związane z produkcją, usługami i magazynami.

Warszawska firma jest pierwszym inwestorem na legnickim lotnisku. Prezydentowi Tadeuszowi Krzakowskiemu marzy się całkowite zagospodarowanie tego ponad 200-hektarowego terenu. Dotychczasowe zabiegi ratusza o inwestorów nie przynosiły jednak efektów.

Miasto sprzedało pierwszą działkę na terenie byłego lotniska komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama