:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 7°C
powietrze Dobre

Miedź już trenuje. Marcin Robak bliżej niż dalej, Omar Santana do Iranu

 Piłka nożna, Miedź trenuje Marcin Robak bliżej dalej Santana Iranu - zdjęcie, fotografia
Paweł Jantura 17/06/2019 13:21

Miedź Legnica rozpoczęła przygotowania do nowego sezonu. Lista obecności na pierwszym treningu znacznie będzie się jednak różnić od ostatecznego kształtu kadry, jaką w pierwszej części rozgrywek Fortuny 1. Ligi będzie dysponować trener Dominik Nowak.

Na poniedziałkowych zajęciach w komplecie stawili się nowi zawodnicy: Marcin Warcholak, Jan Ostrowski, Maciej Koziara i Maciej Śliwa. Z zespołem trenowali też juniorzy: Szymon Cukier i Aleksander Rokosz, a także Marquitos. 32-letni Hiszpan, który przez ostatnie pół roku przechodził rehabilitację po poważnej kontuzji, jest już zdrowy i lada chwila podpisze z Miedzią nowy kontrakt.

W gronie trenujących piłkarzy był Grzegorz Bartczak, któremu z końcem czerwca co prawda wygasa umowa, ale doświadczony obrońca za chwilę podpisze nową. Podobnie, jak inny defensor Paweł Zieliński, choć w jego przypadku rozmowy są trudniejsze, o czym świadczy absencja na poniedziałkowych zajęciach.

Nie było na nich też: Petteriego Forsella i Henrika Ojamyy, którzy ze względu na występy w reprezentacjach swoich krajów, dostali dłuższe urlopy i dołączą do drużyny dopiero za tydzień.

W Miedzi na pewno nie zagrają już: Rafał Augustyniak, Omar Santana, Borja Fernandez, Artur Pikk, Aleksandar Miljković, Anton Kanibołocki. W sprawie transferu Augustyniaka Miedź osiągnęła już porozumienie z Uralem Jekaterynburg (kwota odstępnego ma wynieść ok. 500 tys. euro). Defensywny pomocnik jeszcze w tym tygodniu ma dołączyć do swojej nowej drużyny, która przebywa na zgrupowaniu w Słowenii.

Z kolei Santana zostanie sprzedany do klubu z … Iranu. Hiszpan jest mocno zdeterminowany, by opuścić Polskę, bo Persowie zaoferowali mu ponoć lukratywny kontrakt. Miedź może na nim zarobić ok. 200 tys. euro.

Nie zarobi za to na Fernandezie. Ze względów prywatnych wychowanek Celty Vigo poprosił klub o rozwiązanie umowy za porozumieniem stron. I Miedź nie będzie robić mu problemów. W taki sam sposób rozstano się z Antonem Kanibołockim, Aleksandarem Miljkoviciem i Arturem Pikkiem. Ich kontrakty zostały rozwiązane.

Miedź jednak nie tylko sprzedaje i rozstaje się z piłkarzami, ale też mocno pracuje nad pozyskaniem nowych. Spadkowicz z Lotto Ekstraklasy jest bliski porozumienia z Marcinem Robakiem. Dyrektor sportowy Marek Ubych pytany o tego snajpera, nabiera wody w usta, ale po chwili jednak przyznaje, że w tym temacie „jest znacznie bliżej niż dalej”.

Rozmowy z Robakiem nie wykluczają się ze staraniami o Valerijsa Sabalę, któremu z końcem czerwca wygasa umowa z Podbeskidziem Bielsko-Biała. 24-letni Łotysz w Legnicy jest dobrze znany. Grał przecież w Miedzi jesienią 2015 r. Niewykluczone, że legnicki klub zatrudni obu tych napastników.

Wiadomo już kto zastąpi Augustyniaka. Miedź jest bowiem już po słowie z 28-letnim Krzysztofem Danielewiczem. Jak na defensywnego pomocnika, zawodnik ten może się pochwalić imponującymi liczbami. W poprzednim sezonie w barwach pierwszoligowej Chojniczanki Chojnice rozegrał 29 spotkań, w których strzelił 9 goli i zanotował 2 asysty. W Chojnicach zawodnik ten spędził dwa ostatnie sezony. Wcześniej, jako gracz Cracovii Kraków, Śląska Wrocław i Górnika Łęczna zaliczył 92 mecze w ekstraklasie.

Miedź chce zakontraktować jeszcze jednego środkowego obrońcę. Ponoć będzie to zawodnik, który ma na koncie kilka występów w reprezentacji swojego kraju, a chodzi o kierunek bałkański.

Na koniec kwestia bramkarzy. Na starcie przygotowań do sezonu trener Nowak nie ma praktycznie żadnego, nie licząc testowanego 23-letniego Tobiasza Weinzettela (ostatnio Wisła Kraków, wcześniej Odra Opole). Ale to się ma wkrótce zmienić. Miedź mocno bowiem pracuje nad zatrudnieniem dwóch solidnych, polskich golkiperów.

FOT. B. Hamanowicz (miedzlegnica.eu)

Miedź już trenuje. Marcin Robak bliżej niż dalej, Omar Santana do Iranu komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama