:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
powietrze Umiarkowane

Miedź przegrała w Gliwicach z Piastem. Zasłużenie

Piłka nożna, Miedź przegrała Gliwicach Piastem Zasłużenie - zdjęcie, fotografia
Paweł Jantura 17/03/2019 17:29

Miedź Legnica uległa 1:2 Piastowi Gliwice w meczu 26. kolejki piłkarskiej Lotto Ekstraklasy. Podopieczni trenera Dominika Nowaka byli zespołem słabszym, ale przy odrobinie szczęścia mogli przywieźć do Legnicy punkt.

W pierwszej połowie Piast wypracował sobie w zasadzie tylko jedną strzelecką okazję ale za to ją wykorzystał. Niestety przy wydatnej pomocy defensorów Miedzi. Aleksandar Miljković i Bożo Musa zapomnieli wyskoczyć do pojedynku główkowego z Piotrem Parzyszkiem, a ten zgrał piłkę do Jorge Felixa, który bez problemów wpakował ją do bramki.

Gliwiczanie, choć nie pokazywali nic wielkiego to wygrywali zasłużenie, bo mecz mieli pod kontrolą. Inna sprawa, że Miedź za bardzo im w tym kontrolowaniu nie przeszkadzała. Na jej nader skromny bilans pierwszych 45 min. złożył się jedynie mocno niecelny strzał z dystansu Petteriego Forsella.

Po przerwie obraz gry nie zmienił się. Piast dominował, próbował strzelić drugiego gola a Miedź jakby tylko temu przyglądała się. No i doczekała się drugiej bramki, która idzie na konto Juana Camary. Hiszpan najpierw stracił piłkę, a potem dał się łatwo ograć Martinowi Konczkowskiemu. Skrzydłowy Piasta dograł do Parzyszka, a ten pewnym strzałem podwyższył na 2:0.

Przez 70 minut zespół Dominika Nowaka był apatyczny, wolny i pozbawiony kreatywności. Sygnał do gry w piłkę w Gliwicach dał Forsell. Fin zaskoczył Frantiska Placha strzałem zza pola karnego i Miedź nieoczekiwanie dostała szansę na choćby punkt. Niestety, nie wykorzystała jej. Konkretnie Fabian Piasecki, który miał dobrą okazję na wyrównanie, ale zbyt długo składał się do strzału. Gdyby trafił, Piast miałby prawo narzekać na niesprawiedliwy rezultat.

Piast Gliwice – Miedź Legnica 2:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Felix 40, 2:0 Parzyszek 62, 2:1 Forsell 71.

Piast: Plach – Pietrowski, Czerwiński, Sedlar, Kirkeskov – Hateley, Dziczek Ż – Konczkowski (89 Jodłowiec), Felix, Badia Ż (74 Mak) – Parzyszek (85 Papadopulos).

Miedź: Kanibołocki – Miljković, Musa, Bartczak – Zieliński, B. Fernandez (59 Ojamaa), Augustyniak (83 Garguła), Santana, Camara – Szczepaniak (46 Piasecki Ż), Forsell Ż.