:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
powietrze Złe

Miedź sprawiła nam prezent na Światowy Dzień Uśmiechu [ZDJĘCIA]

Piłka nożna, Miedź sprawiła prezent Światowy Dzień Uśmiechu [ZDJĘCIA] - zdjęcie, fotografia
Paweł Jantura 04/10/2019 22:00

Miedź Legnica wygrała 1:0 z Puszczą Niepołomice w meczu otwierającym 12. kolejkę Fortuna I Ligi. Gola na wagę trzech punktów zdobył Paweł Zieliński.

Puszcza to wyjątkowo niewdzięczny przeciwnik. Taki, którego ogranie wielkiego splendoru nie przysporzy, a przegranie z nim narazi na ogólnopolską szyderę. Do tego drużyna, która potrafi grać w delegacjach, o czym świadczą liczby – aż 13 z 14 zdobytych w tym sezonie punktów wywalczyła poza Niepołomicami. Miedź musiała więc w piątkowy wieczór wyjść na boisko, zakasać rękawy i wywalczyć 3 punkty. I tak też zrobiła.

Piłkarze trenera Dominika Nowaka nie rozegrali meczu wybitnego, ale zadanie wykonali. Decydująca akcja miała miejsce już w 17 min. Jakub Łukowski co prawda przegrał pojedynek sam na sam z Karolem Niemczyckim, ale efektowną dobitką w formie loba popisał się Paweł Zieliński. Miedź powinna podwyższyć jeszcze przed przerwą, idealną okazję zmarnował jednak Henrik Ojamaa.

W drugiej połowie legniczanie niby mieli mecz pod kontrolą, ale nie byli w stanie wypracować „setki”, choć na pomeczowej konferencji trener Dominik Nowak .... doliczył się ich kilka. No dobra, nie wnikamy, najważniejsze, że trzy punkty zostały w Legnicy. Jako że Puszcza również nie przysporzyła defensywie Miedzi pracy, to oglądaliśmy mecz przeciętny, w którym nie zabrakło jednak biegania i walki.

- W pierwszej połowie wyglądaliśmy dobrze, graliśmy swoją piłkę, kombinacyjnie, po ziemi. Niestety, po przerwie dostosowaliśmy się do Puszczy i zaczęliśmy grać na lagę, długimi piłkami – narzekał po końcowym gwizdku bohater meczu Paweł Zieliński.

Miedź mogła wygrać okazalej. W 90 min. pędzącego na bramkę Puszczy rezerwowego Macieja Koziarę sfaulował Michał Czarny. Obrońca z Niepołomic zobaczył za to czerwoną kartkę, a Miedź tylko rzut wolny. Ostatecznie wygrała skromnie, ale jak najbardziej zasłużenie. W piątek obchodziliśmy Światowy Dzień Uśmiechu. Jeśli piłkarze Miedzi chcieli go choć na chwilę wywołać na twarzach kibiców, to im się udało.

MIEDŹ LEGNICA – PUSZCZA NIEPOŁOMICE 1:0 (1:0)

BRAMKA: 1:0 Zieliński 17.

MIEDŹ: Załuska – Zieliński, Mijusković, Byrtek, Pikk Ż – Purzycki – Makuch, Marquitos, Łukowski Ż (75 Danielewicz), Ojamaa (89 Koziara) – Sabala.

PUSZCZA: Niemczycki – Stępień (66 Furtak), Stawarczyk Ż, Czarny CZ 90, Bartków, Sitek, Kotwica Ż, Uwakwe Ż (77 Embalo), Serafin, Bąk (63 Tomalski), Orłowski.

TRENERZY O MECZU:

DOMINIK NOWAK (Miedź): - Dobrze weszliśmy w mecz, graliśmy dynamicznie, kombinacyjnie, pressingiem. To przełożyło się na gola. Mogliśmy zamknąć mecz drugim golem, ale się nie udało. Ok. To nie jest gra, jaką bym chciał. Nie powiem, że było to kapitalne spotkanie Miedzi, które rzuciło na kolana. Zdaje sobie z tego wszystkiego sprawę. Ale jest uśmiech na mojej twarzy, bo wygraliśmy mecz. Skromnie 1:0, ale wygraliśmy. Nad jakością gry i systematycznością będziemy dalej pracować.

TOMASZ TUŁACZ (Puszcza): - Przegraliśmy mecz, zaprezentowaliśmy się całkiem nieźle. O losach spotkania zaważyła strata piłki na własnej połowie, którą Miedź skrzętnie wykorzystała. Była to trochę przypadkowa sytuacja. Jestem pocieszony postawą mojego zespołu w drugiej połowie.

Miedź sprawiła nam prezent na Światowy Dzień Uśmiechu [ZDJĘCIA] komentarze opinie

• John - niezalogowany 2019-10-05 09:51:09

Wygrana i 3 punkty zawsze cieszą ..............gra w szczególności w 2 połowie już nie ........ta wygrana to kolejne alibi i względny spokój na kolejne dwa tygodnie dla D.Nowaka .......zobaczymy jak będzie ze Stomilem...... bo oni się nie patyczkują, grają prostą piłkę, doskakują, odbierają i prostymi środkami atakują ale skutecznie......
    ....p.Dadełło może D.Nowak jest świetny - udowodni to w końcu?, ma teraz dwa tygodnie spokoju (przerwa na reprezentację) ale potem trzeba go zweryfikować: 18.10 Stomil(D), 22.10 Tychy(W), 25.10 Bełchatów(W) .....myślę, że "główny kandydat do awansu" :) powinien w tym trójmeczu zdobyć minimum 7 punktów.... ...moim skromnym zdaniem jeśli tego nie zrobi to z początkiem listopada należy podjąć konkretne rozmowy z kandydatem do objęcia zespołu w grudniu w przerwie między rundami.............