:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz -2°C

Miedź wydała oficjalny komunikat ws. trenera Dominika Nowaka

 Piłka nożna, Miedź wydała oficjalny komunikat trenera Dominika Nowaka - zdjęcie, fotografia
Paweł Jantura 30/11/2019 16:40

Potwierdziły się nasze informacje dotyczące Dominika Nowaka. Szkoleniowiec zostaje w legnickim klubie. Odejdzie z Miedzi w czerwcu, jeśli ta nie wywalczy awansu do ekstraklasy. Publikujemy treść komunikatu, który w sobotnie popołudnie wydał klub.

Po przegranych meczach z Sandecją i Odrą, ostatnie dni  w Miedzi były bardzo gorące. Jedną z pierwszych decyzji było podpisanie aneksu do umowy z trenerem Dominikiem Nowakiem, z którego wynika, że w przypadku braku awansu jego kontrakt zostanie rozwiązany w czerwcu 2020 roku, bez konsekwencji finansowych dla klubu. Trener Nowak zaakceptował te warunki, rezygnując dobrowolnie z dłuższego kontraktu i pewnego wynagrodzenia, ponieważ ma świadomość, że zawiódł zarówno kibiców, jak i właściciela klubu. 

- To zrozumiałe, że ja i kibice jesteśmy sfrustrowani słabą grą i ostatnimi wynikami Miedzi. Mimo to cel na ten sezon pozostaje niezmienny. Każdy popełnia błędy, trener także ich nie uniknął, a w przerwie zimowej trzeba je naprawić. Ze wszystkich trenerów, których zatrudniałem w Miedzi, drużyna pod wodzą Nowaka, w pierwszym sezonie, prezentowała się najlepiej. Do tego musimy wrócić, nawet jeśli zimą będą potrzebne zmiany kadrowe – powiedział Andrzej Dadełło.

FOT. ANDRZEJ TRZECIAK

Miedź wydała oficjalny komunikat ws. trenera Dominika Nowaka komentarze opinie

 • Gość - niezalogowany 2019-11-30 17:36:16

  Słuszne rozwiązanie. Aneks ten zmobilizuje Nowaka do osiągania wyników i określonego przed nim celu. Jeżeli się z tego nie wywiąze, to do widzenia. I nie trzeba będzie płacić odszkodowania za zerwanie kontraktu. A z drugiej strony nowy trener w rundzie wiosennej nie ogarnie tematu z drużyną na tyle żeby awansować, a jeżeli nawet by się udało to byłyby baty w ekstraklasie zdecydowanie większe niż rok temu, bo w tym zestawieniu ta drużyna może grać co najwyżej o środek tabeli I ligi. Może Nowak wywali pozerów, zestawi 11 i ławkę, którym zależy na grze i awansie plus jakieś wzmocnienia na wiosnę. Przede wszystkim bramka, obrona i napastnik!

 • gość 2019-11-30 19:13:47

  Jest też druga strona medalu... Nowak teraz może bezkarnie spuścić Miedz do 2 ligi

 • gość 2019-12-01 12:32:39

  nonsens

 • Múm - niezalogowany 2019-12-01 13:34:39

  Słaba postawa Miedzi to wypadkowa działania całej ekipy. Częste roszady w składzie, zmiany pozycji zawodników, nietrafione transfery itd. Nie wiem jaka jest atmosfera w szatni, kto motywuje i dominuje, kto toksykuje. Obserwator z zewnątrz nie ma takiej wiedzy. Jednak widać wyraźnie trudności w sferze zaangażowania, determinacji, ofiarności w kluczowych chwilach. Z tego powodu zespół nie awansował za czasów Pana Tarasiewicza i spadł z ekstraklasy. Pozdrawiam

 • Zygi z Legnicy - niezalogowany 2019-12-01 13:37:50

  Uważam, że naszym mieście wystarczyłaby 1 liga na poziomie nie niżej jak 5 miejsce. Zadbać o dobre wyniki w Pucharze Polski, a może nawe t go zdobyć. Bardzo miło wspomina się wcześni ejsze zdobycie puchary, natomiast pobyt 1 sezo n w ekstraklasie nie bardzo. Mierzmy siły na zamiary, opieramy się na polskich piłkarzsch, a będzie dobrze.

 • Gość - niezalogowany 2019-12-01 19:41:22

  Będzie awans

 • gość 2019-12-02 05:15:52

  Piszecie o braku motywacji ? Płacić tylko za wygrane mecze i już mamy extraklasę na wiosnę

 • ObcyAstronom - niezalogowany 2019-12-02 15:24:47

  Hmm ...czy to zmieni Nowaka i wpłynie na jego "postrzeganie" taktyki i zawodników oraz skruszy jego wewnętrzną nieomylność??? .....wątpię
  Tak, więc zwyciężyła opcja zwolnienia trenera "po taniości" i niestety po straconym sezonie... widać tak się bardziej opłaca :(

 • lubleg - niezalogowany 2019-12-03 00:46:49

  Fuksem Miedzi udało się do extraklasy...to się raczej już nigdy nie uda...to nie ta klasa co Zagłębie Lubin, dobrze, ze chociaż są w 1 lidze...jeszcze póki co

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama