:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 10°C
powietrze Dobre

Miedź wygrała sparing z drugoligowcem, ale grą nie zachwyciła

Piłka nożna, Miedź wygrała sparing drugoligowcem zachwyciła - zdjęcie, fotografia
Paweł Jantura 29/06/2019 18:00

Miedź Legnica w drugim letnim sparingu pokonała Błękitnych Stargard 2:1. Gole dla naszej drużyny strzelili Henrik Ojamaa i Adrian Purzycki. Dla gości Hubert Krawczun – wychowanek legnickiego Konfeksu, były zawodnik Miedzi.

Miedź zaprezentowała się znacznie lepiej niż w Opolu, gdzie przegrał z Odrą 1:4. Wszystko co ciekawe w sobotnim sparingu, wydarzyło się jednak w pierwszej połowie.

To właśnie przed przerwą piłkarze Dominika Nowaka wykreowali kilka sytuacji bramkowych i przeprowadzili kilka składnych akcji. Wynik meczu otworzył Henrik Ojamaa skutecznie wykonując rzut karny. Na 2:0 podwyższył Adrian Purzycki.

Po przerwie Nowak mocno przemeblował skład i Miedź oddała inicjatywę Błękitnym, którzy zdobyli nawet kontaktowego gola. Co ciekawe, strzelił go legniczanin – Hubert Krawczun, który nie przebił się w Miedzi i teraz szuka pracodawcy w niższych ligach.

Na prawej obronie Miedź testowała piłkarza zza wschodniej granicy, ale klub nie podał jego nazwiska. Poszukiwania zawodnika na tę pozycję mogą się wkrótce zakończyć i to dużą niespodzianką. Coraz głośniej bowiem o tym, że do rozmów nt. nowego kontraktu wrócić ma Paweł Zieliński, który nie doszedł do porozumienia z Arką Gdynia. W Legnicy ma się pojawić w poniedziałek.

Miedź Legnica - Błękitni Stargard 2:1 (2:0)

Bramki: Ojamaa 32 (karny), Purzycki 39 – Krawczun 78.

Miedź (I połowa): Hewelt - zawodnik testowany, Mijusković, Musa, Warcholak, Purzycki, Danielewicz, Śliwa, Ojamaa, Marquitos, Sabala.

Miedź (II połowa): Szpaderski - zawodnik testowany, Bartczak, Musa, Warcholak, Purzycki, Conde, Koziara, Zatwarnicki, Piasecki, Antkowiak.