:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 8°C
powietrze Umiarkowane

Miedź wygrała w Nowym Sączu. Zadecydował gol samobójczy

Piłka nożna, Miedź wygrała Nowym Sączu Zadecydował samobójczy - zdjęcie, fotografia
Paweł Jantura 02/08/2019 21:09

Miedź Legnica pokonała 2:1 Sandecję Nowy Sącz w meczu 2. kolejki Fortuna I Ligi. Zespół trenera Dominika Nowaka zaprezentował się znacznie lepiej niż na inaugurację sezonu.

Miedź w Nowym Sączu wygrała w lidze do tej pory tylko raz. I to dosyć dawno temu, bo w marcu 2015 r. Tamto zwycięstwo z obecnych piłkarzy Miedzi pamięta jedynie Grzegorz Bartczak. W szatni Sandecji lania sprzed czterech lat nie kojarzy nikt. Bez dwóch zdań – Nowy Sącz nie należy do zbyt gościnnych miejsc do zdobywania punktów. Ale tym razem Miedź dała radę.

Legniczanie objęli prowadzenie już w 18 min. piątkowego spotkania. Wynik otworzył Henrik Ojamaa, który celnym strzałem sfinalizował indywidualną akcję. Gospodarze wyrównali w 30 min. po tym, jak Maciej Małkowski wrzucił piłkę w pole karne z rzutu wolnego, a najszybciej dopadł do niej Michal Piter-Bucko, który Łukasza Załuskę pokonał strzałem głową. Tuż przed przerwą Miedź ponownie objęła prowadzenie, po tym, jak samobója zaliczył były piłkarz m.in. Śląska Wrocław - Tadeusz Socha.

Mecz mógł się podobać również w drugiej połowie, mimo że zabrakło w niej goli. Trener Dominik Nowak, który spotkanie rozpoczął identycznym składem, jak przed tygodniem z Odrą Opole, w przerwie wymienił Jana Ostrowskiego na Patryka Makucha, tym samym dając wyraźny znak, że Miedź nie ma zamiaru bronić skromnego prowadzenia i chce w Nowym Sączu wygrać okazalej.

Legniczanie wypracowali sobie kilka klarownych sytuacji, a najbliższy podwyższenia wyniki był Marquitos, który ostemplował poprzeczkę. Napisanie, że Miedź miała po przerwie mecz pod kontrolą byłoby jednak nadużyciem. Sandecja również miała bowiem swoje szanse, ale strzelała niecelnie, albo na wysokości zdania stawał Załuska.

W dwóch kolejkach zespół trenera Dominika Nowaka wywalczył 4 punkty. Za tydzień (17 sierpnia, godz. 17.30) derby! Miedź podejmie Chrobrego Głogów.

Sandecja Nowy Sącz – Miedź Legnica 1:2 (1:2)

Bramki: 0:1 Ojamaa 18, 1:1 Piter-Bucko 31, 1:2 Socha 40 (samob.).

Sandecja: Bielica – Socha, Piter-Bucko Ż, Flis - Kun, Kanach Ż (71 Walski), Thiago Ż, Danek (77 Dudzic), Małkowski – Chmiel (46 Korzym), Klichowicz.

Miedź: Załuska – Zieliński Ż, Bartczak Ż, Mijusković Ż, Pikk – Ostrowski Ż (46 Makuch), Danielewicz – Marquitos Ż (86 Purzycki), Forsell, Ojamaa Ż - Sabala (66 Mislov).